U20-as fiú Eb: Jó kezdés után kikaptunk az oroszoktól
16
2019
20:55  |  2019. Július. 16.
A csoportfavorit Oroszország volt U20-as fiú válogatottunk ellenfele a mai napon a matosinhosi B divíziós Európa-bajnokságon - mindkét gárda 2-0-val várta a találkozót.

Kiválóan kezdtünk: Meleg Gergő és Karvanen kosárváltása után Katona Bence ziccert értékesített, majd beszórt két hármast is a harmadik perc végéig (10-2). Sajnos a rendkívül jó fizikai adottságokkal rendelkező oroszok ezt követően kifejezetten jól védekeztek, mindenhova odaértek. Ez egyrészt a ponttermelésünk visszaesését eredményezte, másrészt rengeteg könnyű orosz kosarat: leginkább Karvanent és Umrikint nem sikerült tartanunk, az ő vezetésükkel már Oroszország vezetett 10 perc játék és egy 23-2-es rohanás után (12-25).

A második negyedben első felében sem sikerült reagálnunk, igaz, az oroszok támadójátéka is visszaesett. A 15. perc közepén találtunk be először, de ekkor már 20 pont volt a hátrányunk (12-32). Plézer Gábor büntetői jelentették első pontjainkat a felvonás során, majd kezdtünk beindulni: a félidő végén Meleg, a két Takács, Milán és Martin, valamint Rátvay Balázs is a kosárba találtak - hátrányunk 18 pont volt a nagyszünetben az 1/10-es triplamutató ellenére a játékot irányító, a palánk alatti területeket uraló (15-28 pattanó) oroszokkal szemben (27-45).

A fordulás után újra teljes fordulatszámon pörögtek a Halgyejev vezette oroszok, alig-alig volt olyan támadás, amiből ne dobtak volna pontot, így a 25. percre 30 pontra nőtt a lemaradásunk (32-62). Meleg szépen fejezte be a 2+1-es akcióját nehéz, a felvonás végén pedig Takács Milán fejezett be egy gyors indítást, majd értékesített még két büntetőt, így hátrányunk nem nőtt tovább ebben a szakaszban (39-69).

Az utolsó negyedben nem sok minden változott már. A mieink vezettek azért pár szép akciót, és nem igazán nőtt már a távolság, de a győztes kiléte nem volt kérdés. Az előzetes papírformának megfelelően Oroszország győzött 90-55-re.