U20-as B divíziós férfi Eb: A 10. helyen végeztünk
24
Jul
2022
18:48  |  2022. Július. 24.
Ma este 17:00-tól az írek ellen zárta U20-as férfi válogatottunk a B divíziós Európa-bajnokságot a georgiai Tbilisziben. Az ellenfél a 9. helyért vívott összecsapáson az az Írország volt, amely rögtön a torna első napján 2 ponttal verte a mieinket (65-67). Az írek ezt követően is csak egyszer kaptak ki, Lettország ellen, de hiába verték a bolgárokat, végül a körbeverésből ők jöttek ki harmadikként. Az alsóágon aztán Albániát és a házigazda Georgiát verve jutottak el idáig.

16 másodperc után elvesztettük a találkozóra a fejsérülést szenvedő Kovács Ákost. Nem volt túl pontgazdag a meccs eleje: Kiss Dávid révén a második percben szereztünk vezetést, majd Tarján Izsák az 5. perc elején megduplázta ezt egy támadópattanó után (4-0). Fulton triplájával iratkoztak fel a pontszerzők közé az írek, Radics Gerzson két büntetőjére pedig Buivydas válaszolt (6-5). Egy percnyi kosárcsend után Sövegjártó Ábel és Gribben váltottak kosarat, majd Kass Balázs és Buivydas - tapadtak az írek, de nálunk volt az előny (10-9). Ez egészen a 9. perc végéig volt igaz: Graham triplájával először állt jobban Írország, igaz, nem sokáig, Kármán Domonkos egy duplával kiegyenlített. A szakaszt Kass 2+1-es akciója zárta, ezzel a 3 ponttal vezettünk 10 perc játékot követően (15-12).

Fulton egy 2+1-gyel egyenlített, és ez egy gyors 11-0-s ír sorozat kezdetét jelentette. Leginkább Fultonnal és Buivydasszal nem tudtunk mit kezdeni, ők pedig gyakorlatilag az összes ír támadásból pontot szereztek az első két percben. A 14. perc közepén Verschoyle ziccere után időt is kért Bors Miklós, mivel 8 ponttal meglépett ellenfelünk (15-23). Hatott a gyors megbeszélés, Kollár Bence azonnal triplával jelentkezett, majd Tóth Barna volt pontos kétszer is a vonalról - igaz, utóbbira Odiahi válaszolni tudott egy 2+1-gyel (20-26). Nem álltunk le elöl: Paár Márk, majd Tóth volt eredményes, Sövegjártó hármasával pedig már újfent mi vezettünk a 17. perc végén (27-26). Muldowney duplájára Sövegjártó újabb hármassal reagált, Fulton hármasa után pedig újfent Sövegjártó tudott pontokat szerezni, ezúttal büntetőből (32-31). Ez a negyed Gribben ziccerével, így egyetlen pontos ír előnnyel zárult (32-33).

A fordulást követően Alajiki támadópattanó után kezdte meg a pontszerzést a második félidőben, amire előbb Kiss, majd Gribben válaszolt 1-1 duplával, az ellenfél zónáját szépen átjátszva (34-37). Kiss újabb kettese után Buivydas izmozott be egy közelit, majd megint Kiss talált be a negyed felét átlépve (38-39). Mindkét együttest megfogta a másik zónája, de a magyar válogatott így is vissza tudta venni a vezetést: Kass egy gyorsan végigjátszott akcióból dobott saroktriplát, időt kért Írország a 27. perc közepén (41-39). Három Graham-büntetővel vették vissza minimális előnyüket az írek, majd Buivydas szórt triplát. Kis kapkodás után Kármán Domonkos tett vissza egy támadópattanót, Fulton ziccerére pedig Radics azonnal felelt. Ez volt a negyed utolsó kosara, két ponttal vezettek az írek 10 perccel a vége előtt (45-47).

Alajiki büntetője, majd duplája után 5 pont volt Írország előnye a 32. perc végén, amikor már 5 csapatfaultnál jártunk a negyedben. Kaptunk egy technikait, amit Fulton váltott pontra, majd Tóth hármasa után még egyet, Fulton ezúttal sem hibázott a vonalról (48-52). Tóth is kapott egy technikait, Fulton harmadjára is büntetett, de pont nem nagyon esett másból. Buivydas a felvonás felénél használt ki egy rossz tolódást, zsákolása után időt kértek a mieink (48-55). Graham hármasa után Alajiki szerencsére mindkét büntetőjét kihagyta, Tanoh Dez András ellenben mindkettőt értékesítette (50-58). Volt esélyünk tovább zárkózni, Alajiki viszont hatodik kísérletére bedobta első tripláját, 11 pontos ír vezetésnél megint időt kértünk szűk három perccel a vége előtt (50-61). Két perccel a vége előtt Buivydas is betalált kintről, ezzel eldőlt sajnos a találkozó, hiába válaszolt Tanoh Dez (53-64). Tóth két büntetője után Alajiki is kétszer volt pontos a vonalról, ezt követően pedig nem esett már kosár, így 11 ponttal kikaptunk (55-66).

Másodjára is vereséget szenvedtünk tehát Írországtól ezen a tornán, így a 10. helyen zártuk az idei B divíziós Európa-bajnokságot.

Magyarország U20 - Írország U20 55-66 (15-12, 17-21, 13-14, 10-19)