U20-as B divíziós férfi Eb: Kikaptunk Portugáliától
07
2023
18:32  |  2023. Július. 07.
Ma délután megkezdte szereplését U20-as férfi válogatottunk a korosztályos B divíziós Európa-bajnokságon, az észak-macedóniai Szkopjében. Első ellenfelünk a B csoportban Portugália együttese volt.

Tóth Barna tempójával és ziccerével kezdődött a találkozó, a mieink számára kifejezetten jól. Támadásban viszont ezután megálltunk, és ezzel rengeteg problémánk volt az egész mérkőzés folyamán. Seixas kettesével, illetve Monteiro ziccerével egyenlített Portugália, Baker ziccere pedig 2 pontos portugál vezetést jelentett az 5. perc kezdetén (4-6). Biber Áron támadólepattanó után volt eredményes, Ivkovic Milán büntetőjével pedig megint vezettünk a negyed felét elhagyva. Csendes Péter, Baker és Vámos Ádám szórtak egymás után három kosarat a 7. percben, egy portugál büntető után pedig Kazy Balázs ziccerezett (13-9). Újabb portugál büntető, majd Seixas duplája jött, Ivkovic viszont nem hibázott a vonalról. A felvonás utolsó kosara Tuck nevéhez fűződött egy támadópattanó után, egy ponttal vezettünk ekkor (15-14).

Seixas és Ivkovic kosaraival kezdődött a második játékrész, de megint nagyon kevés volt a pont: Baker a 14. perc kezdetén vette vissza a vezetést csapatának (17-18). Horta szerzett labdája után Seixas sokadik kosarát szerezte már a negyed feléhez közeledve, majd a 16. percben Ivkovic volt eredményes kétszer a vonalról, Kazy pedig visszavette a vezetést a mieinknek (21-20). Dionisio tempója után Horta triplát dobott - utóbbira Tóth Barna azonnal felet, de Rodrigues duplája és egy újabb eladott labda után Sztojan Ivkovicsnak időt kellett kérnie a 18. percben (24-27). Luis és Tóth egy-egy büntetője fért még bele az első félidőbe, maradt a 3 pontos különbség a két együttes között (25-28).

A fordulást követően Kazy triplájával megvolt az egyenlítés, de megint egy eladott labdából kaptunk kosarat, ezúttal Andrade talált a gyűrűnkbe. Tóth Barna révén újra nálunk volt az előny a 23. perc közepén (31-10), de Seixas azonnal visszadobta ezt, a 26. perc legvégéig pedig csak Takács Zsolt egy büntetőjét írhatták fel a statisztikusok a pontok közé (32-33). Szerencsére Csendes révén mi törtük meg a hosszú kosárcsendet egy hármassal, Tuck azonban nehéz helyzetből addig forgolódott, amíg dobóhelyzete volt a sarokból, pontos is volt. Dias dupláját, majd Tuck szerzett labda utáni zsákolását követően megint időt kértünk a 28. percben (35-40). Kelemen Ádám egy jó büntetője után Tuck megint labdát szerzett, majd zsákolt, Kelemen viszont kitekeredett helyzetből is bedobta a ziccert, majd Ivkovic és Tóth egy-egy büntetőjével két pontra zárkóztunk 10 perccel a vége előtt (40-42).

Az utolsó negyed Tuck és Takács hármasaival kezdődött, Monteiro viszont a gyűrűnkig gyalogolt a 31. perc végén (43-47). Tuck sokadik szerzett labda utáni ziccere után megint jött a magyar időkérés a következő percben, de Tuck még kétszer megcsinálta ugyanezt a 34. percig, így Sztojan Ivkovics ekkor megint magához rendelte övéit - 10 pontra nőtt a lemaradásunk (43-53). A támadójátékunk teljesen leállt ekkor sajnos, a portugálok pedig rendre pontosak voltak: Monteiro Baker támadópattanója után volt eredményes, majd maga Baker növelte 14 egységre csapata előnyét a 36. perc közepén (43-57). Paár Márk két pontjára előbb Baker, majd Seixas válaszolt, így érkeztünk el az utolsó három perchez (47-61). Nagy hajrába kezdtünk: Tóth két büntetője után Kazy triplát szórt, majd Paár is újra betalált, időt kértek a portugálok 1:45-tel a vége előtt (54-61). Takács egy büntetőjével még közelebb jöttünk, de nagyon fogyott az idő, Monteiro három egypontosa pedig eldöntötte a találkozót (55-64). Tóth még hármast dobott, Monteiro újabb büntetője után pedig Paár dudaszós ziccere zárta az összecsapást, 5 ponttal bizonyult jobbnak Portugália (60-65).

A lepattanócsatát 36-31-re megnyertük, a büntetőkkel sem volt gondunk (15/23 - 7/11), és a triplák is jobban mentek (7/21 - 4/17). A rengeteg eladott labdánk (23-12) azonban megbosszulta magát: 25 pontot dobtak az eladott labdáink után, nálunk ugyanez a szám 9 volt, és a gyorsindításos pontokat is 17-3-ra nyerték, a festékben meglévő különbséget (22-38) gyakorlatilag egy az egyben ennek köszönhették.

Folytatás a mieink számára holnap 13:30-tól Luxemburg ellen.

Magyarország - Portugália 60-65 (15-14, 10-14, 15-14, 20-23)