U20-as B divíziós férfi Eb: Vereség Bulgáriától
14
2023
15:16  |  2023. Július. 14.
Ma kora délután Bulgária ellen játszott U20-as férfi válogatottunk a korosztályos B divíziós Európa-bajnokságon, az észak-macedóniai Szkopjében - a 9-16. helyekért folyt a küzdelem.

Kostadinov, Kelemen Ádám és Spirov tripláival indult a pontgyártás a 3. percben, Spirov büntetője és Gerganov ziccere után pedig időt kért Sztojan Ivkovics a 4. perc végén (9-3). Vámos Ádám duplájára Petrov kintről felelt, Pishtikov pedig a 6. perc közepén már a negyedik bolgár triplát értékesítette (17-5). Sebők András és Csendes Péter is kintről köszöntek be, majd Spirov triplája után Ivkovic Milán is hármast szórt (20-14). Ivkovic a 9. perc végén a második tripláját hintette be, a felvonás utolsó kosarát viszont Bachkov jegyezte egy dupla formájában (22-17).

A rendkívül hullámzó első negyed után a második csendesebben alakult. Tóth Barna szép tempója és Bachkov floatere után Gergov is betalált a gyűrűnkbe, Tóth a túloldalon háromból két büntetőt rakott a helyére (26-21). Pishtikov zsákolt, majd a 14. perc kezdetén Meszlényi Róbert ziccerezett Paár Márk gólpassza után. Vámos tripláját követően már csak két pont volt a hátrányunk, de Kostadinov két büntetőt és egy ziccert is beszórt, mégis a bolgárok kértek időt a 17. perc kezdetén (32-26). Két perccel később Kelemen Ádám zsákolt egy 2+1-ért, Gerganov pedig kihagyta a jó tempója után megítélt büntetőt (34-29). Ugyanő ziccerezett a 20. perc kezdetén, Ivkovic büntetőjével pedig 6 pont volt a hátrányunk a nagyszünetben (36-30).

Pishtikov két büntetőjével indult a pontgyártás a fordulás után, Gerganov ziccerét követően megint időt kért Ivkovics mester a 23. perc végén (40-30). Kostadinov triplájára Tóth Barna egy tempóval válaszolt, de ezt a két pontot tudtuk felmutatni a felvonás során egészen a negyed utolsó percéig. Petrov is beszórta kintről, Mihov ziccerét pedig egy újabb magyar időkérés követett a 26. perc közepén (48-32). Bachkov és Mihov dupláival megvolt a közte 20, majd Bachkov még kettő, Mihov pedig egy kosarat dobott, 26 pontra nőtt hátrányunk (58-32). Tóth triplájával és Sebők nehéz helyzetben értékesített ziccerével zárult a játékrész, 21 pont volt a két gárda közötti különbség (58-37).

Ivkovic és Tóth hármasai nyitották a negyedik negyedet - a nemrég még 26 pontos hátrányunk 15-re csökkent, időt is kértek a bolgárok. Paár passzát Biber Áron tette fel ügyesen, majd Kostadinov szerezte meg a bolgárok első pontjait a negyedben (60-45). Kostadinov ellen sportszerűtlent ítéltek, Paár mindkét büntetőt bedobta, majd még Tóth is egyet (60-48). A felvonás felénél Biber két büntetőjével 10 pontra jöttünk vissza. Bachkov 2+1-ére Ivkovic a negyedik hármasával még felelt, de Bachkov és Gerganov ziccereire, valamint Mihov két büntetőjére nem jött válasz a mieinktől, megint 16 pontra nőtt a hátrányunk két és fél perccel a vége előtt (69-53). Gerganov vitte végig a gyorsindítást, Mihov pedig visszalépős tempót dobott a büntetővonalról (73-53). Paár büntetője után Tóth dobott még triplát, Gerganov nehéz középtávoliját pedig Sebők két büntetője követte, így végül 16 ponttal kaptunk ki a bolgároktól (75-59).

Folytatás holnap 13:30-tól a Lettország-Koszovó mérkőzés vesztese ellen, a 13-16. helyekért.

Bulgária - Magyarország 75-59 (22-17, 14-13, 22-7, 17-22)