U20-as női Eb: Vereség Spanyolországtól, a 7. helyért játszhatunk
10
2019
14:55  |  2019. Augusztus. 10.
U20-as női válogatottunk ma kora délután Spanyolországgal csapott össze az A divíziós Európa-bajnokságon, a tét az 5-8. hely volt.

A mérkőzés első percei kiegyenlített játékot hoztak: a spanyolok ugyan két triplát is beszórtak Alba Prieto Martinez révén, de a mieinknek mindig volt válaszuk előbb Czukor Dalma és Pusztai Petra, majd Jáhni Zsófia és Radócz Fanni révén, a 4. percben egál volt az állás (10-10). Ellenfelünk 5-0-s szakasza után Gáspár Dávid időt kért, de hiába, a 7. perc kezdetén 10 ponttal voltunk már lemaradva (20-10). A mieink ezt követően reagáltak, Pusztai vezetésével kiegyenlítettünk, miután Czukor távolról volt eredményes a 9. percben (22-22). Spanyolország két kosara következett, amely három ponttal állt jobban 10 perc játék után (26-23).

A második negyed első perceiben sok volt a hiba mindkét oldalon, de a különbség nem változott, a 14. percben is három pont volt a spanyolok előnye (31-28). Mi tovább hibáztunk, Spanyolország pedig leindított bennünket, Gáspár újabb időt kért a 15. perc közepén (37-28). Újfent Pusztai állt a mieink élére támadásban, az ő kosaraival közelítettünk, majd Radócz is szerzett két duplát, így a félidő végére minimálisra csökkentettük hátrányunkat a hispánokkal szemben (41-39).

A fordulást követően Czukor egyenlített, de jött az első negyed elején is két triplát szóró Martinez, aki újabb két hármast pakolt a helyére, Aixa Wone Aranaz kosaraival pedig megint megvolt Spanyolország 10 pontos előnye a 24. percben (53-43). Radócz, majd Pusztai révén szakítottuk meg rossz sorozatunkat, az ő kosaraikkal tartottuk magunkat 6 pontos távolságban, ám a felvonás vége sokkal jobban sikerült Martinezéknek, akik egy 8-0-lal zárták le a negyedet az utolsó két percben, így 14 ponttal megléptek 10 perccel a vége előtt (65-51).

A mieink mindent megpróbáltak, Czukor és Pusztai pontjaival egyszer még feljöttünk 10 pontra, ám a záró etap felénél 5 spanyol pont végleg eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. A spanyolok 80-66-ra nyertek, így a mieink holnap a 7. helyért játszhatnak majd.