U20-as női Eb: Győzelem Szerbia ellen, az ötödik helyért játszunk holnap
15
2022
17:20  |  2022. Július. 15.

A Spanyolország elleni negyeddöntős vereséget követően az 5-8. helyért folytathatta a soproni U20-as női Európa-bajnokságot a Cziczás László vezette magyar válogatott. Győzelem esetén a Lengyelország – Portugália párharc győztesével, vereség esetén a vesztesével mérkőzhet a torna utolsó mérkőzésén a gárda.

Hullámzó játékkal indult a találkozó, Boros négy pontjára öttel válaszoltak a szerbek, majd a következő hatot a mieink szerezték. 11-11-nél egált mutatott az eredményjelző, de a csapdázással próbálkozó ellenfél itt-ott lemarad a dobókról, így Boros saroktriplájával újfent kialakítunk egy ötpontos előnyt (16-11). Ezt sikerül is megőrizni a játékrész végéig, 21-16-tal mehetnek kisebb pihenőre a felek – Boros 21 egységünkből egymaga 11-et szerzett az első tíz percben.

A második felvonásra megérkezik „cinkostársa”, Dombai Réka is, triplájával 24-18-ra lépünk el, majd Dúl és Madár is betalál egymást követő támadósokból (28-20). Dombai tempója, majd Telegdy ziccere egy 11-2-es magyar rohamot tesz teljessé, az eredményes akciók mellett a védekezésre sem lehet panasza Cziczás mesternek – csak későn, és nehéz helyzetekből tudják eldobni a labdát javarészt a szerbek. 34-20 után azonban kicsit megáll a játékunk, ezúttal déli szomszédaink futnak egy 10-2-t (36-30). Jókor jön Dombai lefordulós ziccere, valamint Keita büntetői, de labdaeladásból kapott ziccerrel zárjuk a negyedet, amely talán kissé szorosabb eredményt hoz, mint amit a játék képe mutatott (40-34).

A fordulás után a fonalat egyre jobban elkapó Dombai hármasával, majd duplájával újfent „elnyúltunk” a kék-pirosaktól, a Győr kiválósága már 17 pontnál járt ekkor (47-36). Boros saroktriplájával tartottuk a differenciát, a zónavédekezésre váltó szerbek ugyan időnként be-benéztek 10 pont alá, de tartósan nem tudtak ott megmaradni, 61-49-cel ért véget a negyed. Dombai 22, Boros pedig 16 pontnál járt a mieinknél.

A záró etapban maradt az eddigi forgatókönyv, ami kissé furcsának tűnhetett, hogy Dombaira sokadszor nem léptek ki elég agresszívan a szerbek, engedve, hogy kintről dobjon (68-54). Végül másik húzóemberünk, Boros Júlia is 20 pont fölé „kúszott”, 21 egységgel zárt, a magyar válogatott pedig higgadt játékkal őrizte megszerzett előnyét. Cziczás László együttese így az ötödik helyért folytathatja a soproni kontinensviadal holnapi zárónapján, méghozzá 13:15-kor Portugália ellen.

Magyarország U20 - Szerbia U20 82-68 (21-16, 19-18, 21-15, 21-17)