Európai körkép: Hangáék az Euroliga Final Fourban
11
2021
06:50  |  2021. Május. 11.
Rendszeresen jelentkező sorozatunkban a magyar férfi kosárlabda-válogatott külföldön játszó tagjainak teljesítményét vizsgáljuk.

Az FC Barcelona az Euroliga negyeddöntőjének ötödik meccsén nagyon sima, 79-53-as győzelmet aratott a Zenit Szentpétervár ellen, így bejutott a sorozat négyesdöntőjébe. Hanga Ádám 7 ponttal járult hozzá az újabb sikerhez. A Barca május 28-án, este 21:00-tól az Armani Milano ellen próbál majd meg bejutni a döntőbe. A bajnokságban az Obradoirót nehezebben (76-70), a Betist viszont rettenetesen könnyedén (58-109) verte a katalán alakulat - Hanga előbbi meccsen nem dobott pontot, utóbbin pedig nem játszott. A gránátvörös-kékek 30-4-es mutatóval őrzik második helyüket a tabellán a Real Madrid mögött.

A Carpegna Prosciutto Basket Pesaro tegnap este játszotta le utolsó bajnokiját a Serie A idei alapszakaszában. A pesarói együttes 10 perc után 10 pontos hátrányban volt a Germani Brescia otthonában, a következő két negyedet azonban összesen 22 ponttal nyerték a vendégek (64-76), nem kis mértékben a 16 pontig és 3 pattanóig jutó Filipovity Márkónak köszönhetően. A záró felvonás aztán megint a hazaiak szája íze szerint alakult, akik végig kétpontos diadalt arattak (86-84). A Pesaro így 10-18-as mérleggel a 13. helyen végzett az olasz első osztályban.

A Niigata Albirex két mérkőzést játszott vasárnap és hétfőn a Shimane Susanoo Magic ellen. Az utóbbi időben bombaformában lévő Allen Rosco továbbra is nagyszerűen játszik csapatában: először 25 ponttal, 7 pattanóval és 9 gólpasszal győzelemre vezette övéit (100-95), és másodjára sem rajta múlt, hogy végül kikapott a Niigata (90-92), hiszen 33 pontig, 12 pattanóig és 6 gólpasszig jutott, ezúttal is a meccs legjobbja volt. Az Albirex 16-38-cal továbbra is 9. helyen áll a japán élvonal 10 csapatos keleti csoportjában.

A Spirou Basket Charleroi újabb két mérkőzést bukott el előbb Okapi Aalst (86-63), majd a Belfius Mons-Hainaut (55-78) ellen, így 9-16-tal már csak a negyedik a Spirou a belga élvonal A csoportjában és nyolcadik a 10 csapatos első osztályban. Golomán György továbbra sem lépett pályára.

A Cedevita Olimpija közben elkezdte a szlovén bajnokság rájátszását, és 2-0-val ki is ejtette a negyeddöntőben a Hopsi Polzelát - otthon 97-48-ra, idegenben pedig 87-70-re nyertek Kendrick Perryék. Jarrod Jones előbb 5 ponttal és 9 pattanóval, másodjára pedig 9-9 ponttal és pattanóval segítette csapatát. A Cedevita az elődöntőben a Helios Sunsszal találkozik majd.