Európai körkép: Hanga Ádámék már a spanyol elődöntőben
Jun
2021
10:45  |  2021. Június. 07.
Rendszeresen jelentkező sorozatunkban a magyar férfi kosárlabda-válogatott külföldön játszó tagjainak teljesítményét vizsgáljuk.

Arról külön is írtunk, hogy május végén előbb egy óriási végjáték után döntőbe került az FC Barcelona az AX Armani Exchange Milanóval szemben az Euroligában (84-82), majd két nappal később kikapott az Anadolu Efestől a fináléban (81-86). A Barca lejátszotta a spanyol bajnoki negyeddöntőjét is azóta, és 2-1-gyel kiejtette a Club Joventut Badalonát (84-74, 72-63, 94-73). Hanga Ádám főleg az első mérkőzésen játszott kifejezetten sokoldalúan, a másik két meccsen kevesebb lehetőséget is kapott. A katalánok ma este kezdik meg a Lenovo Tenerife elleni elődöntőt.

Szlovéniában a Cedevita Olimpija bajnoki címet nyert, miután május végén 5 nap alatt háromszor is legyőzte a Krka Novo Mestót, így söpréssel szerezte meg az aranyat (97-45, 64-75, 80-68). Jarrod Jones is kivette a részét a sikerből: az első meccsen 17 pontot és 4 pattanót, a második találkozón 7 pontot, a harmadik összecsapás során pedig 4-4 pontot, pattanót és gólpasszt jegyzett a magyar-amerikai magasember.