07
Jul
2021
13:57  |  2021. Július. 07.
Az olimpiai házigazda - az előzetes hírek alapján bombaformában levő - Japánnal vívott felkészülési mérkőzést a magyar válogatott Okinawában.

Egy támadólepattanó után a hazaiak egy triplából szereztek vezetést, Vojvoda visszalépős tempójával zárkóztunk (3-2). Tanaka és Hiejima révén megint a japánok kerültek lépéselőnybe (7-2). Fazekas szépen forgatta be az emberét, de a ziccer kimaradt, ebből pedig Watanabe indulhatott, majd egy újabb duplát küldött a helyére, elmentek tízzel a hazaiak (12-2). Továbbra sem ültek a magyar dobások, Watanabe pedig már a tizedik pontját szerezte (14-2). Pongó Marcell betörése után hosszú vendég gólcsendet tört meg, Tanaka válaszolt. Vojvoda trojkájával jött fel tizenegyre a magyar csapat, ám Hiejima távolija is beakadt, s mint később kiderült, ez volt az első negyed utolsó kosara. 21-7.

Egy alapvonali bedobást követően Fazekas is megszerezte az első pontjait, majd egy szép összjáték után Allen Rosco fejezte be sikeresen a magyar akciót (21-11). Vendrame triplája volt az első japán momentum a második negyedben, közel három percet kellett várni rá. Harimoto is beköszönt, megint kezdtek ellépni a hazaiak, Lukács törte meg a nagy futást (27-13), Harimoto viszont egy újabb hármast szerzett. Watanabe büntetőivel meg lett a közte húsz is. Eilingsfeld vezérletével sikerült egy jó periódust kifognia a mieinknek, így felzárkózott tizenháromra a magyar együttes. 36-23.

Japán büntetővel és egy Ferencz triplával kezdtek a felek a fordulás után, majd öt hazai pont érkezett (42-26). Vojvoda percei következtek, aki két hármast is a helyére küldött egymás után, aztán Allen Rosco tört utat a gyűrűig, feljöttünk tízre (44-34). Az NBA-ben játszó Yuta Watanebe továbbra is ellenállhatatlanul kosárlabdázott, ezúttal emberrel az arcában dobott be egy középtávolit, ráadásul Kanamaru saroktriplája is behullott (49-34). Perl oldott meg jól egy helyzetet, ám kisvártatva megint kezdtek meglépni a hazaiak (52-36). Erre is volt válasza a mieinknek, akik továbbra is jól tartották magukat (53-41). Hiejima hazai szempontból a lehető legjobbkor vágott be egy trojkát, amivel bele is lendült Japán és magabiztos vezetéssel várhatta a záró felvonást. 60-41.

Vojvoda négy ponttal nyitotta a negyedik negyedet, újabb japán tripla jött válaszként (63-45). Eilingsfeld és Watanabe is dobhatott kettőt, mindketten hibátlanul céloztak (65-47). Utóbbi zsákolásával újra meg lett a közte húsz, Allen Rosco szépített (67-49). A játék képében már érdemi változás nem történt, az olimpiára gőzerővel készülő japán válogatott magabiztos sikert aratott a magyarok ellen. 79-58.

Japán - Magyarország 79-58 (21-7, 15-16, 24-18, 19-17)