Légiós körkép: Maronka Zsombor nagyszerű teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet
11
2021
07:00  |  2021. Október. 11.

Eltelt egy újabb hét, így a Real Madrid megint túl van két mérkőzésen. A királyi gárda az Euroligában ezúttal kikapott az Olympiakosz otthonában (74-68) - Hanga Ádám 6 pontjával, 5 pattanójával, illetve 1-1 gólpasszával és blokkjával most is hasznosan kosarazott. A hétvégén a Real a Valencia vendége volt, és leginkább kiváló negyedik negyedének köszönhetően győzött (79-93) - Hanga 16 és fél perc alatt 5 pontig jutott.

A Monbus Obradoiro a Baskoniához látogatott tegnap este, és már az első negyedtől kezdve alárendelt szerepet játszott - végül 91-70-re kikapott a vendég gárda. Filipovity Márkó 8 és fél perc alatt 1 lepattanót jegyzett.

A legtöbb szó ezúttal Maronka Zsomborról esett a spanyol élvonalban játszó magyarok közül, a fiatal kosaras ugyanis nagyszerűen játszott a szombati nap folyamán. A Joventut Badalona a Baxi Manresát fogadta, és kiütéses sikert aratott (105-61), Maronka pedig 19 percet töltött a parkettán, nem is akárhogyan: 12 ponttal (4/4 dupla, 1/3 tripla, 1/1 büntető), illetve 1-1 pattanóval, gólpasszal és blokkal, összesen 12 VAL-lal zárt. A 18 éves tehetség produkciójáról a spanyol szövetség hivatalos honlapja készített összeállítást:

Japánban Rosco Allen és csapata, a Niigata Albirex a San-en NeoPhoenix ellen lépett pályára, a szokásoknak megfelelően két nap alatt kétszer. Megint 1-1-gyel zárta ezt a két találkozót a Niigata, és nem Roscón múlt, hogy nem lett 2-0 a szombat-vasárnapi mutató. Az első találkozón 77-64-re nyert az Albirex, amihez 23 pontot, 8 pattanót és 4 gólpasszt (30 VAL) tett hozzá a magyar válogatott erőcsatára, a tegnapi, 85-82-re elveszített mérkőzésen pedig 24 pont, 15 pattanó és 6 gólpassz voltak a mutatói (38 VAL) - mindkétszer a mezőny legjobbja volt.