Légiós körkép: Már Hangáék vezetik a spanyol bajnokságot
14
2021
13:00  |  2021. December. 14.
Bő három hét telt el legutóbbi bejelentkezésünk óta. Lássuk, mi történt ebben az időszakban!

A Real Madrid három Euroliga-meccséből kettőt megnyert - előbb a Baskoniát verte nagy fölénnyel (60-88), majd a Maccabit győzte le nagy csatában (72-70), mielőtt a múlt héten kikapott volna a Barcelonától (93-80), ezzel a katalánok mögött továbbra is második a tabellán (11-3). Hanga Ádám mindhárom összecsapáson fontos tagja volt a királyi gárdának 7, 7, illetve 5 pontjával.

A fővárosiak a spanyol élvonalban két győzelmet arattak - előbb a Casademont Zaragozát verték magabiztosan (65-86), utána pedig szorosabb találkozón az Unicaja Malagát (79-74). Mivel a Barca a 12. fordulóban kikapott a Baskoniától, így a Real átvette a vezetést a tabellán (12-1). Ádám a Zaragoza otthonában sokoldalú volt, a Malaga ellen pedig ő volt a Madrid legeredményesebb játékosa 14 ponttal.

A Monbus Obradoiro egyetlen mérkőzést játszott ebben az időszakban, miután az elmúlt hétvégi bajnokiját elhalasztották: 87-73-ra kikapott a MoraBanc Andorrától, így 4-8-cal jelenleg a 13. a tabellán. Filipovity Márkó közel 17 perc játékidő alatt pont nélkül maradt.

A Joventut Badalona a EuroCup múlt heti fordulójában kikapott a litván Lietkabelis Panevezys otthonában (87-77), így 4-2-vel visszacsúszott a csoport harmadik helyére. A bajnokságban viszont tovább menetel a badalonai alakulat, amely a UCAM Murcia (83-77) és a Coosur Betis (84-82) elleni sikerekkel 8-4-re javította mérlegét, és a két nagyágyú mögött jelenleg a harmadik. Maronka Zsombor sajnos sérülés miatt nem lépett pályára egyik meccsen sem.

Japánban a Niigata Albirex újabb négy vereségével már 2-16-tal áll, és utolsó a keleti csoportban - kétszer az Akita Northern Happinets (62-79, 58-89), kétszer pedig a Hitachi Sunrockers Tokyo-Shibuya (79-70, 97-72) verte a Niigatát. Rosco Allen az Akita ellen először még jó volt (16 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), másodjára neki sem ment a játék (0 VAL). A Sunrockers ellen egy 24 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát, majd egy 19 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz számsort tudott felmutatni.