Légiós körkép: Hangáék nem lassítanak
19
2021
20:30  |  2021. December. 19.
A héten a Real Madrid két meccset játszott az Euroligában. Előbb simán legyőzte az Alba Berlint (87-64), majd egy, a végére szorossá alakuló mérkőzést nyert meg az AX Armani Exchange Milano otthonában (73-75) - Hanga Ádám előbb 9 ponttal és 2 gólpasszal, majd 4 ponttal és 3 lepattanóval segítette övéit. A Real 13-3-mal a második helyen áll Európa első számú sorozatában. A madridiak ma este a UCAM Murcia vendégei voltak, és 80-71-es sikert arattak, így 13-1-gyel továbbra is vezetik a spanyol első osztályt. Hanga ezúttal 4 pontig és 3 pattanóig jutott.

A Joventut a EuroCup A csoportjában simán verte a Boulogne Metropolitans 92-t (86-63), így 5-2-vel második a csoportban. A badalonaiak nagy sorozata az ACB Ligában is folytatódik, miután 76-72-re nyertek az Unicaja Malaga vendégeként (72-76), így 9-4-gyel a harmadikok. Maronka Zsombor sérülése miatt egyik mérkőzésen sem lépett pályára.

A Monbus Obradoiro egy pontgazdag mérkőzésen 101-94-re győzött a San Pablo Burgos ellen, 5-8-cal áll a tabella közepén. Filipovity Márkó 7 pontot és 5 lepattanót tett a közösbe 11 és fél perc alatt.

Japánban a Niigata Albirex három találkozón van túl a héten. Először a Shimane Susanoo Magic ellen kapott ki az Albirex (90-59), majd a Hiroshima Dragonflies múlta felül kétszer a Niigatát (76-88, 63-82), amely így már 2-19-cel áll az utolsó helyen a japán élvonal keleti csoportjában. Rosco Allen az első mérkőzésen alig több mint 2 percet játszott, a másodikon 16 ponttal és 7 lepattanóval csapata legjobbja volt, a harmadikon pedig még inkább kiemelkedett 19 pontjával, 5 lepattanójával és 4 gólpasszával, de mindhiába.