Légiós körkép: Filipovity fontos győzelemhez segítette új csapatát
06
2022
20:55  |  2022. Február. 06.
A Real Madrid ezen a héten három találkozón lépett pályára. Az Euroligában előbb az Olympiakoszt verte nagy hátrányból fordítva a királyi gárda (75-67), majd a Zenit Szentpétervár is fejet hajtott a Real előtt egy sokkal simább meccsen (85-64), így a madridiak továbbra is vezetik a tabellát (20-3). A bajnokságban a Real a Valencia Basketet fogadta, és a második negyed közepétől kezdve szinte végig ellenfele után rohant. A madridiak küzdöttek, de végül egyetlen ponttal kikaptak (93-94), zsinórban harmadik bajnoki vereségükkel pedig visszacsúsztak a második pozícióba (16-4). Hanga Ádám kisebb combhajlító-szakadása miatt továbbra sem szerepelt egyik mérkőzésen sem.

A Joventut Badalona 92-84-re verte a Partizan NIS Belgrádot a EuroCup előző fordulójában, így első csapatként kvalifikálta magát az egyenes kieséses szakaszba (10-2). A badalonai együttesnek a bajnokságban már nem ment ennyire, tegnap este tükörsima meccsen kapott ki a MoraBanc Andorra otthonában (91-72), így 11-7-tel maradt az ötödik helyen. Maronka Zsombor sérülése miatt nem játszott ezúttal sem.

A török bajnokságban a HDI Sigorta Afyon Belediyesi rendkívül fontos sikert aratott egyik közvetlen riválisa, a Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket ellen (92-83), így 4-16-tal most a 14. helyen áll. Filipovity Márkó produktív mérkőzésen van túl: 36 perc alatt 13 pont és 6 pattanó került a neve mellé - két triplája és egy zsákolása is befért az összefoglalóba:

A japán élvonalban a Niigata Albirex megint egy nehéz héten van túl, de két vereség mellett egy győzelmet is begyűjtött: hét közben a Link Tochigi Brex Utsunomiya (74-51) múlta felül az Albirexet, hétvégén pedig előbb kikapott a Gunma Crane Thunderstől (64-83), a mai napon viszont legyőzte ellenfelét (96-79). A Niigata a siker ellenére továbbra is utolsó a keleti csoportban 5-29-es mutatójával. Rosco Allen mindhárom találkozón csapata legjobbja volt: először 20 pontig és 15 pattanóig (30 VAL), másodjára 25 pontig és 13 pattanóig (33 VAL), a harmadik találkozón pedig 20 pontig, 11 pattanóig és 7 gólpasszig (24 VAL) jutott.