A portugálok nagy hajrával verték az ukránokat
25
2022
21:12  |  2022. Június. 25.
Második, egyben utolsó felkészülési mérkőzését is lejátszotta Portugália, mielőtt jövő pénteken, Budapesten, a Tüskecsarnokban összecsapna a magyar férfi kosárlabda-válogatottal - a portugálok két nappal ezelőtt kikaptak Szlovákiától, most pedig Ukrajnával csaptak össze.

Az első negyed kiegyenlítetten alakult. Az első percekben az ukránok vezettek, a 9. perc elején viszont 21-17-re a hazaiak álltak jobban. A felvonás végét nagyon megnyomta Ukrajna, amely három támadásból három triplát szerzett, és meglépett ellenfelétől (21-26). A második negyed első fele egyértelműen az Issuf Sanon vezette ukránoké volt, akik 14 ponttal ugrottak meg a 15. perc végén (23-37). Leginkább Diogo Brito révén próbált éledezni Portugália, de 11 pontos lemaradása volt a nagyszünetben is (38-49).

A fordulást követően 15 pont is volt az ukránok előnye, ám a portugálok egy 9-0-val visszajöttek a meccsbe még a felvonás első felében (47-53). Újra reagált észak-keleti szomszédunk, és látszólag magabiztosan tartotta 10 pont környékén előnyét - ezt a 10 percet is megnyerte egy ponttal Ukrajna (56-68). A záró játékrész elején Brito és Joao Guerreiro révén három triplát is elsüllyesztett Portugália, amire csak egy válasz jött a túloldalról, 4 pontra visszajött a házigazda (67-71). A 38. percig tartotta előnyét Ukrajna (71-76), ám ezt követően már nem szerzett kosarat - a portugálok ellenben Rafael Santos, Francisco Amarante és Miguel Quieroz révén hármat is. Már az utolsó percre is előnnyel fordult Portugália, és mivel nem esett pont a záró minutumban, így győzött is következő vb-selejtezős ellenfelünk (77-76).

A portugáloknál ezúttal Miguel Quieroz (8-8 pont és pattanó, 3 gólpassz) és Diogo Brito (15 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) voltak a legjobbak - mellettük Joao Guerreiro (12 pont, 4/5 tripla), Daniel Relvao (6 pont, 3 pattanó), Francisco Amarante (10 pont) és Rafael Santos (8 pont, 6 gólpassz) voltak még hasznosak.

Portugália - Ukrajna 77-76 (21-26, 17-23, 18-19, 21-8)