11
Nov
2022
22:00  |  2022. November. 11.

Már a bemelegítésnél bebizonyosodott, hogy a híresztelések igazak, John Roberson, a bosnyákok honosított játékosa nem tudta vállalni a játékot.  A mérkőzés nagyszerűen kezdődött Filipovity talált be a sarokból, az első hazai támadásból Kamenjas zsákolt közelről (2-3). Ismét a hazaiak 11-ese volt eredményes egy üres középtávolival, Hopkins passzát Váradi váltotta három pontra (4-6). Kemény betörés után Gegic szerzett két pontot, Vojvoda nagyszerű labdája után Hopkins válaszolt. Kamenjas erőszakosan megszerezte a támadólepattanót Hopkins elől, könnyű kosárral egalizált, majd Lazic is betalált (10-8). A cserék után Somogyi bejátszása után Keller iratkozott fel az eredményjelzőre, majd Golomán újra a mieinket juttatta előnyhöz (10-12). Lazic egy büntetőt értékesített a megítélt kettőből, ahogy Gegic is. Campara is a vonal mögé állhatott, ő hibátlanul célzott, Penava pedig egy rontott hazai dobást pöcizett vissza, Sztojan Ivkovics azonnal időt kért (16-12). Egy fault gyanús eset után a bosnyákok labdaszerzéséből Vrabac szerzett kosarat, Filipovity második triplája a lehető legjobbkor érkezett. Gegic talált be kintről, Filipovity viszont szerencsére nem hűlt ki, és harmadik sikeres kinti dobását is elsüllyesztette. A negyedet Lazic kosara zárta. 23-18

A második negyed elején Vojvodával szemben szabálytalankodtak sportszerűtlen módon, így büntetőből megszerezte első pontjait. Penava hármasával 6-ra nőtt a hazai előny, Filipovity szerencsére továbbra is tarthatatlannak bizonyult, most épp a festékből (26-22). Campara gyors egymás után egy triplát és egy ziccert is értékesített, így Ivkovics mesternek ismért időt kellett kérnie. Benke bátor betörése két pontot és egy kiharcolt faultot eredményezett, a büntető is a helyére került. (31-25). A hazaiak heves reklamálása és egy technikai után Perl dobhatott a vonalról, ezt sikeresen tette, Penava 2+1-es akciót mutatott be, majd Filipovity szerzett elképesztő kosarat faulttal együtt, a büntető azonban kimaradt. Lazic és Gegic kosarával először 10 fölé kúszott a különbség, Keller harcos pontjaival lett újra egyszámjegyű a differencia. Vrabac könyörtelen volt a vonal mögül, Perl és Kamenjas váltott kosarat (43-32). Perl büntetőivel 9 pontra csökkent a különbség, Delalic kettőből egyet dobott be. Váradi pontjai után, Lazic tört be nagyszerűen, majd egy gólpasszt is kiosztott Sejficnek. Gegic kosarával már az ötvenet is átlépték a bosnyákok, Lazic zsákolásával pedig már 16-ra nőtt a vendéglatók fórja, Perl állította meg a futást. 52-38

A második félidő elején is gondot okozott a védőlepattanók megszerzése, Lazic dobására végül Vojvoda válaszolt. Vrabac nehéz triplát szórt be, Filipovity vissza dobta a hármast, ráadásul oda is ütöttek neki dobás közben, a büntetőt sem rontotta el (57-44). Delalic tört be legalább olyan szabadon, mint a következő támadásban Vojvoda, természetesen mindketten kihasználták a ziccert. Perl remek dobócsele után talált be középről, Benke triplájával pedig 8 pontra csökkent a hazai előny, időt is kért a hazaiak kapitánya Aziz Bekir (59-51). Golomán sarokból talált be egy dobócsel után, és mivel faultolták is büntetőjével négy pontra zárkóztunk. Váradi állhatott betörése után a vonal mögé, nem hibázott,  hosszú idő után újra egylabdássá téve ezzel a meccset. Kamenjas törte meg a jó magyar sorozatot, egy támadólepattanó után, 2+1-gyel. Vojvoda elképesztő hármast dobott be, majd duplájával egyenlő lett az állás, Perl dudaszós kosarával pedig átvettük a vezetést. 62-64

A záró etap Vrabac zsákolásával indult, Keller óriási blokkja után Perl tört be nagyszerűen két pontért. Vrabac egyenlített, Gegic pedig hatalmasat tömött, Hopkins egy ponttal hozott minket közelebb, Kamenjas a festéből dolgozott eredményesen (70-67). Váradi egy büntetőt dobott be, Campara és Kamenjas pontjaival hétre nőtt a bosnyák vezetés, Sztojan Ivkovics így négy perccel a vége előtt időt kért (75-68). Keller is ott hagyott egy pontot a vonalon, Lazic pedig nem hibázta el a ziccert.  Perl kosaraival az utolsó másfél percre megint csak négy pont lett a különbség, Kamenjas azonban továbbra is tarthatatlan volt (79-73). Benke rendkívül fontos triplát dobott, Gegic 2+1-e viszont a lehető legrosszabbkor jött, Kamenjas pedig eldöntötte a mérkőzést 83-78

Bosznia-Hercegovina - Magyarország 83-78 (23-18, 29-20, 10-26, 21-14)