Légiós körkép: Hanga Ádám nagyszerű játékkal tért vissza
08
2023
19:16  |  2023. Január. 08.
A Real Madrid ezen a héten a Maccabi Playtika Tel Avivot fogadta az Euroligában, és tükörsima sikert aratott (98-65), ezzel 11-6-tal visszakapaszkodott a második helyre. Ennél is fontosabb számunkra, hogy Hanga Ádám visszatért sérüléséből: 5 pont, 3 lepattanó és 2 gólpassz került a neve mellé. A királyi gárda ma délben 105-85-re verte a Gran Canariát, így az ACB Ligát 12-3-mal továbbra is vezeti. Hanga kevesebb mint 20 perc alatt 13 pontig, 3 lepattanóig és 2 gólpasszig jutott.

A EuroCup még nem indult újra, így a Joventut Badalona csak a spanyol bajnokságban lépett pályára: jó első és pazar harmadik negyedének köszönhetően könnyedén verte a Coviran Granadát (90-72), így 10-5-tel a hatodik jelenleg. Maronka Zsombor 8 és fél perc alatt 2 pontot és 1 lepattanót jegyzett.

A FIBA Europe Cup sem folytatódott még, majd a jövő héten fog, így a Niners Chemnitz is csak a német első osztályban szerepelt, abban viszont kétszer is. A hét elején 83-81-es vereséget szenvedett a gárda az EWE Baskets Oldenburg vendégeként, ma délután pedig 89-80-ra verte az MHP Riesen Ludwigsburgot, amivel 7-5-re módosult a mérlege, és hetedik a tabellán. Filipovity Márkó elsőre pont nélkül maradt, a Ludwigsburg ellen viszont 17 pontjával csapata legeredményesebb játékosa volt.

A 7Bet-Lietkabelis egy fordulatos meccsen, a második félidőben hátrányból fordítva győzte le a CBetet (86-84), így 10-5-tel a negyedik a litván élvonalban. Golomán György 8 ponttal, 5 lepattanóval, 2 gólpasszal és 1 szerzett labdával segítette övéit.

A Rytas megnyerte az első play-in meccsét a Bajnokok Ligájában a PAOK Mateco ellen (85-62). Váradi Benedek nagyon hasznosan játszott, 20 perc alatt 11 pontot, 5 lepattanót és 2 gólpasszt rakott a közösbe. A vilniusi gárda nagyon gyenge első félidejének köszönhetően kikapott a Wolvestól a litván bajnokságban (76-88), de 10-4-gyel továbbra is második. Váradi ezen a meccsen 5 pontot, 3 lepattanót és 1 gólpasszt hozott össze.

A Gravelines-Dunkerque ma délután az utolsó előtti Le Portelt múlta felül (79-73), így most 7-9-cel a 12. helyen áll a francia élvonalban. Benke Szilárd kezdőként 5 ponttal és 2 lepattanóval zárt.

Japánban a Niigata Albirex a Central csoport egyik éllovasához, a Shinshu Brave Warriors Naganóhoz látogatott, és bár elsőre papírforma-vereséget szenvedett (73-62), ma reggel nagy meglepetésre 80-74-re győzni tudott - ettől függetlenül 4-24-gyel továbbra is utolsó a gárda. Rosco Allen nem játszott egyik találkozón sem.

Olaszországban az UnaHotels Reggio Emilia a Banco di Sardegna Sassarit fogadta ma este, és kikapott (74-99), így 3-11-gyel maradt az utolsó pozícióban. Mikael Hopkins 17 pontjával és 4 lepattanójával csapata egyik legjobbja volt, de hiába.