Légiós körkép: Filipovity és Golomán nagy formában
15
2023
20:14  |  2023. Január. 15.
A Real Madrid a héten két mérkőzést is játszott az Euroligában, mindkettőt idegenben: a királyi gárda előbb a Crvena Zvezda (59-79), majd az ALBA Berlin (77-84) otthonában diadalmaskodott, 13-6-os mérlegével pedig már vezeti a tabellát. Hanga Ádám neve mellé előbb 2 pont, 3 lepattanó és 1 gólpassz került, majd Németországban már valamivel többet játszott (15 perc), és ekkor 6 pontig és 2 lepattanóig jutott. Az ACB Ligában a Coviran Granada vendége volt a Real, és a papírformának megfelelően könnyedén nyert (62-82), így 13-3-mal továbbra is első. Hanga ezúttal 2 pontot, 4 lepattanót és 1 gólpasszt jegyzett.

A Joventut Badalona 85-75-re kikapott a EuroCupban a Germani Bresciától, így most 6-4-gyel a harmadik az A csoportban. A spanyol élvonalban nagy rangadót játszott a Joventut a Cazoo Baskonia vendégeként, és egyetlen ponttal bukta el a találkozót (84-83), 10-6-tal azonban továbbra is hatodik a badalonai gárda. Maronka Zsombor egyik mérkőzésen sem lépett pályára.

A Niners Chemnitz ezen a héten nem játszott német bajnokit, folytatta viszont a FIBA Europe Cup második csoportkörében: 93-62-re verte a román SCMU Craiovát, így 1-2-es mutatójával harmadik az I csoportban. Filipovity Márkó 19 pontjával (5 lepattanó, 21 VAL) a mezőny legeredményesebb játékosa volt.

A 7Bet-Lietkabelis 80-72-es vereséget szenvedett hazai pályán az ukrán BC Prometey-től, így 4-6-ra módosult a mérlege, de továbbra is nyolcadik az A csoportban. A panevezysi együttes legjobbja Golomán György volt 13 pontos, 10 lepattanós dupla-duplájával (3 szerzett labda, 15 VAL). A Lietkabelis a bajnokságban is kikapott otthon, a Neptunas múlta felül (73-81), így 10-6-tal az ötödik helyre esett vissza. Golomán ezen a találkozón is csapata egyik leghasznosabb tagja volt (10 pont, 7 lepattanó, 1-1 szerzett labda és blokk).

A Rytas a Bajnokok Ligája play-injében elvesztette a PAOK mateco elleni második találkozót (81-78), így mindent eldöntő harmadik mérkőzésre kerül sor Litvániában. Váradi Benedek ponterősen játszott (12 pont, 2 lepattanó, 1 gólpassz). A vilniusi alakulat a bajnokságban simán verte az utolsó helyezett Labas Gast (98-77), ami azt jelenti, hogy 11-4-gyel továbbra is második. Váradi ezen a meccsen 4 pontig, valamint 3-3 lepattanóig, gólpasszig és szerzett labdáig jutott, sokoldalúan kosarazott.

A Gravelines-Dunkerque csúnya vereségbe szaladt bele a francia élvonalban a Nancy vendégeként (82-55), ezzel 7-10-re módosult a mérlege, és a 13. helyet foglalja el a tabellán. Benke Szilárd kezdő volt, 2 pont, illetve 1-1 lepattanó, gólpassz és szerzett labda került a neve mellé.

Japánban hétközi fordulót rendeztek, és ezúttal csak egyetlen meccset. A Niigata Albirex a San-en NeoPhoenix otthonában lépett pályára, és 97-79-re kikapott, így most már 4-25-ös mutatóval foglalja el az utolsó helyet. Rosco Allen továbbra sem játszik.

Az UnaHotels Reggio Emilia a Dolomiti Energia Trentino vendége volt ma este az olasz első osztályban, és némi meglepetésre egészen simán diadalmaskodott a vendég gárda (68-84), ennek ellenére 4-11-gyel továbbra is az utolsó helyen áll a Serie A-ban. Mikael Hopkins 9 ponttal és 5 lepattanóval segítette övéit.