Légiós körkép: Váradi Benedek jó játéka is kellett a Zalgiris legyőzéséhez
13
2023
19:56  |  2023. Március. 13.
A Real Madrid a héten két mérkőzést játszott az Euroligában, mindkétszer spanyol ellenfelet fogadott - előbb 85-81-re kikapott a Cazoo Baskoniától, majd 95-91-re verte a Valencia Basket együttesét, így most 19-8-cal a második a tabellán. Hanga Ádám előbb 6 pontot, 2 lepattanót, illetve 1-1 blokkot és szerzett labdát ért el, másodjára pedig 3 pont, 2 lepattanó és 1 szerzett labda került a neve mellé. A Real a bajnokságban nem hibázott, 86-65-re verte a Surne Bilbaót, amivel megtartotta vezető helyét (19-3). Hanga 6 ponttal és 4 gólpasszal segítette övéit.

A Betis papírforma-vereséget szenvedett a Baskonia ellen (71-83), így 5-17-tel maradt a 16. helyen a spanyol élvonalban. Maronka Zsombor 3 pontot és 1 lepattanót rakott a közösbe.

A Niners Chemnitz újabb vereséget szenvedett el a német első osztályban, ezúttal a háromszoros címvédő Alba Berlin otthonában kapott ki a gárda (101-91), így 10-11-zel visszacsúszott a 11. pozícióba. Filipovity Márkó 15 ponttal és 2 lepattanóval csapata egyik legjobbja volt.

A 7Bet-Lietkabelis a EuroCupban legyőzte a csoportutolsó Cedevita Olimpija Ljubljanát (87-94), amivel 8-7-re módosult a mérlege, és fellépett az A csoport ötödik helyére. Golomán György 2 pontot jegyzett. A panevezysi alakulat simán győzött a litván bajnokságban, az Uniclub Casino-Juventust verte (91-71), így 14-8-cal most a negyedik a táblázaton. Golomán ezen az összecsapáson kifejezetten hasznos volt 8 pontjával, 4 lepattanójával és 2 gólpasszával.

A Rytas a hét közben a kiesés szélére sodródott a Bajnokok Ligájában, miután másodjára is kikapott a német Telekom Baskets Bonntól, méghozzá simán (99-72), így 1-3-ra módosult a mutatója, és harmadik csoportjában. Váradi Benedek 7 pontot és 2 lepattanót rakott a közösbe. A vilniusi együttes a bajnokságban szuperrangadót nyert a Zalgiris otthonában (94-100), így most 16-5-tel a második pozícióban áll Litvániában. Váradi a harmadik leghasznosabb volt a győztes csapatban (10 pont, 2 pattanó, 5 gólpassz, 13 VAL).

A Gravelines-Dunkerque simán kikapott a francia élvonal legutóbbi fordulójában (108-86), így most 10-13-mal a 11. pozícióban található. Benke Szilárd megint kezdő volt, ezúttal 20 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 7 pont, valamint 1-1 lepattanó, blokk és szerzett labda került a neve mellé.

Japánban folytatódott a bajnokság, de a Niigata Albirex számára nem sok minden változott: a Central csoport éllovasa, a Kawasaki Brave Thunders simán verte a Niigatát (83-65), amely így 5-34-gyel áll az utolsó, 10. helyen a csoportban - és egyébként a teljes japán élvonalban. Rosco Allen legalább visszatért, és szinte természetes, hogy csapata legjobbja volt 20 pontjával, 5 lepattanójával és 3 gólpasszával (23 VAL).

Az UnaHotels Reggio Emilia kulcsfontosságú sikert aratott hazai pályán az utolsó előtti helyezett Gevi Napoli Basket ellen (80-62) - a Reggio Emilia-i gárda továbbra is utolsó 6-15-tel, de megint csak egy meccsre van az előtte álló három együttestől. Mikael Hopkins 5 pontot és 3 lepattanót jegyzett.