Légiós körkép: Golomán György bombaformában
16
2023
22:02  |  2023. Április. 16.
Az elmúlt két hétben befejeződött az Euroliga alapszakasza. A Real Madrid előbb legyőzte a Bayern Münchent (79-67), majd hosszabbítás után kikapott a Maccabi Playtika Tel Aviv vendégeként (100-96), így 23-11-gyel maradt a harmadik a tabellán - a negyeddöntőben a hatodik helyen záró Partizan Mozzart Bet Belgrade lesz a spanyolok ellenfele. Hanga Ádám a németek ellen 18 perc alatt 9 pontig és 4 gólpasszig jutott, míg Izraelben 27 perc alatt 5 gólpassz került a neve mellé. Az ACB Ligában előbb a Río Breogán otthonában súlyos vereséget szenvedett a Madrid (96-72), majd ma este jó kezdés után szintén kikapott a nagy rivális FC Barcelonától (97-82), így visszacsúszott a harmadik helyre a spanyol élvonalban is (21-6). Hanga előbb 3-3 pontot és lepattanót, valamint 2-2 gólpasszt és szerzett labdát jegyzett, a Barca ellen pedig 11 ponttal, 2 lepattanóval, illetve 1-1 gólpasszal és szerzett labdával zárt.

A Betis nagy skalpot gyűjtött be múlt héten, miután hosszabbításban verte a Lenovo Tenerifét (80-76), ezen a héten pedig a harmadik negyedet leszámítva szintén jól játszott, de kikapott a Valenciától (87-81) - a sevillai gárda 6-21-gyel így is maradt az utolsó előtti helyen. Maronka Zsombor a Tenerife ellen 6 pontot szórt 1 gólpasszal kiegészítve, a Valenciával szemben pedig 4-4 pont és lepattanó, valamint 1-1 gólpassz és szerzett labda voltak a mutatói.

A Niners Chemnitz az elmúlt 8 napban háromszor is pályára lépett a német élvonalban: a Syntainics MBC elleni sikert (72-76) az Alba Berlin (70-76) és az EWE Baskets Oldenburg (89-91) elleni vereségek követték, így a Chemnitz jelenleg 11-17-tel a 12. pozícióban található a tabellán. Filipovity Márkó az első két összecsapáson nem szerepelt, az Oldenburg ellen pedig 8 perc alatt 3-3 pontot és pattanót tudott hozzátenni csapata teljesítményéhez.

A 7Bet-Lietkabelis kiesett a EuroCup nyolcaddöntőjében, miután egyetlen ponttal kikapott a Paris Basketballtól Golomán György extrája ellenére is. A magyar magasember 31 perc alatt kipontozódott, de csapata és a mezőny legjobbja volt 22 pontjával, 7 lepattanójával és 2 blokkjával (24 VAL). A panevezysi együttes a litván bajnokságban legyőzte a Neptunast (73-86), ma pedig a CBetet (85-72), de közte kikapott közvetlen riválisától, a Wolvestól (70-65), így 17-10-zel most a negyedik a tabellán. Golomán a Neptunas ellen 10 pontot és 2 lepattanót, a Wolves ellen 17 pontot és 3 pattanót, a CBet ellen pedig 11 pontot és 3 pattanót hozott össze - kifejezetten jó formában van az utóbbi időben.

A Rytasnak egyetlen meccse volt ebben az időszakban - holnap lesz majd a Zalgiris elleni csúcsrangadó. A Neptunast a vilniusi gárda is legyőzte (86-90), így 21-5-tel maradt a második. Váradi Benedek nem játszott ezen a találkozón.

A francia élvonalban a Gravelines-Dunkerque kifejezetten jó passzba került: az AS Monacótól még kikapott a gárda (67-73), az ASVEL Villeurbanne-t (74-68) és a Pau-Lacq-Orthezt (70-58) viszont legyőzte, így 15-15-tel feljött a rájátszást érő 8. helyre. Benke Szilárd a nagyhercegség csapata ellen 3-3 pontot és gólpasszt ért el, az ASVEL ellen 4 pontot és 3 lepattanót rakott a közösbe, a Pau ellen pedig 2 pont, valamint 4-4 lepattanó és gólpassz került a neve mellé.

Japánban csak pillanatnyi fellángolás volt a Niigata Albirex két héttel ezelőtti két sikere, azóta hat meccsen 1-5-ös mérleget hozott az együttes: a közvetlenül előtte álló Toyama Grouses (75-56) után a Hitachi Sunrockers Tokyo-Shibuya kétszer is felülmúlta a Niigatát a múlt héten (89-83, 82-64). Ezen a héten hét közben a San-En NeoPhoenixet legyőzte az Albirex (90-73), de a keleti csoport éllovasa, a Kawasaki Brave Thunders túl soknak bizonyult (74-88, 83-96), így 9-44-re módosult a Niigata mérlege - utolsó helyen áll keleten és az egész japán élvonalban. Rosco Allennek a Hitachi elleni második meccs (19 pont, 8 pattanó, 22 VAL), valamint a Kawasaki elleni két találkozó (20 pont, 6 pattanó, 24 VAL, illetve 29 pont, 5 pattanó, 31 VAL) sikerült igazán hatékonyan.

Az olasz élvonalban nagyot változott az UnaHotels Reggio Emilia helyzete. Egyrészt két meccset is nyert a klub, előbb az Openjobmetis Varesét verte (81-85), majd tegnap a Nutribullet Treviso Basketet (88-77), így 10-16-ra módosult a mérlege. Másrészt a Varesétől 16 pontot levontak egy korábbi években elkövetett szabálytalansága miatt, ami hatalmas hátrányba hozta az együttest - a Reggio Emilia ezekkel az eseményekkel rögtön a 11. helyre ugrott előre, és már csak két győzelemre van a rájátszástól, de a Varese még fellebbezett az ítélet ellen. Mikael Hopkins a Varesével szemben 17 pontot és 6 lepattanót szorgoskodott össze, a Treviso ellen pedig 8 pontot és 4 lepattanót jegyzett.