Légiós körkép: Maronka Zsomborék fontos sikereket arattak
24
2023
08:32  |  2023. Április. 24.
A Real Madrid a múlt héten két mérkőzést játszott az ACB Ligában - az Euroliga negyeddöntői ezen a héten kezdődnek. A királyi gárda számára a Básquet Girona (89-70) és a Joventut Badalona (76-86) sem okozott gondot, így a madridiak 23-6-tal maradtak a harmadik helyen. Hanga Ádám a Girona ellen nem lépett pályára, a Joventut ellen pedig 7 pont és 3 gólpassz került a neve mellé.

A Betis is két találkozón lépett pályára, és nagyon fontos két sikert aratott előbb a Carplus Fuenlabrada (87-77), majd a Monbus Obradoiro (67-82) ellen - 8-21-gyel egy helyet előrelépett a sevillai gárda a 16. pozícióba, ami már nem kiesőhely. Maronka Zsombor előbb 3 lepattanót, 2 gólpasszt és 1 szerzett labdát ért el, az Obradoiro otthonában pedig 7 ponttal, 3 lepattanóval, 1-1 gólpasszal és blokkal, valamint 2 szerzett labdával (17 VAL) zárt.

A Niners Chemnitz is jó héten van túl, miután mindkét meccsét megnyerte a német élvonalban, először a medi Bayreuth vendégeként (86-102), majd a ratiopharm Ulm ellen (92-86) - a Chemnitz mérlege ezzel 13-17-re módosult, és feljött a 11. helyre. Filipovity Márkó mindkét mérkőzésen tevékeny részese volt a győzelemnek: előbb 14 pontot és 2 lepattanót rakott a közösbe, Ulmban pedig 16 ponttal és 6 lepattanóval (17 VAL) segítette övéit.

Litvániában a 7Bet-Lietkabelis is két találkozót vívott meg, és mindkettőt megnyerte: az Uniclub Casino-Juventus vendégeként ki-ki meccset játszott a panevezysi alakulat (91-93), a Labas Gast pedig kiváló harmadik negyedének köszönhetően verte (81-75), így 19-10-zel maradt a negyedik. Golomán György az első meccsen 3 lepattanóig jutott, míg a Labas Gas ellen 2 pontot, valamint 3-3 lepattanót és gólpasszt jegyzett.

A Rytas három mérkőzésen szerepelt az elmúlt héten: a Zalgiris elleni szuperrangadón jó első félideje után kikapott a vilniusi együttes (81-75), de a Siauliait (109-84) és a CBetet (81-106) simán verte, így most 23-6-os mutatóval áll a litván élvonal második helyén. Váradi Benedek egyik mérkőzésen sem szerepelt.

Franciaországban a Gravelines-Dunkerque-nek nem volt a héten meccse, így Benke Szilárd természetesen nem játszott.

Japánban a Niigata Albirexnek jó hete volt. Először ugyan kikapott a csapat a Yokohama B-Corsairs vendégeként (88-80) Rosco Allen kiváló teljesítménye ellenére is (27 pont, 8 pattanó, 27 VAL). Utána viszont kétszer is megverte a keleti csoport utolsó előtti helyezettjét, a Toyama Grousest (89-77, 94-89), így most 11-45-tel még mindig utolsó a Niigata keleten, de már alig lemaradva legfőbb riválisától. Rosco a Toyama ellen is vezér volt előbb 27 pontjával, 15 lepattanójával és 3 gólpasszával (32 VAL), majd egészen kiemelkedő 25 pontos, 11 lepattanós, 10 gólpasszos tripla-duplájával és 4 blokkjával (46 VAL).

Az UnaHotels Reggio Emilia tegnap este fontos meccset bukott el a Germani Brescia ellen (69-74), így minimálisra csökkent az esélye a rájátszásra - most 10-18-cal a 13. helyen áll a gárda. Mikael Hopkins 3 pontot, 4 lepattanót és 3 gólpasszt ért el.