Hanga Ádám történelmet írt, Euroligát nyert
21
2023
20:58  |  2023. Május. 21.
Ma este rendezték az Euroliga döntőjét - a Real Madrid ellenfele az alapszakaszgyőztes Olympiakosz volt. Szoros első pár perc után a triplavonal mögül alig-alig hibázó görögök Isaiah Canaan, az alapszakasz MVP-je, Szasa Vezenkov, illetve Kosztasz Papanikolau vezetésével 24-12-re megléptek. A királyi gárda rendezte a sorokat még az első negyed végén (24-17), és már a 14. perc elején megvolt az egyenlítés (29-29). A spanyolok cseréi és zónája teljesen megváltoztatta a játék képét, már 5 ponttal is vezetett a madridi alakulat, a félidő azonban összességében igazságosnak tűnő döntetlennel ért véget (45-45).

A fordulást követően újfent jött az első negyed elején gyakorlatilag mindent beszóró Canaan, aki a 25. percben 13 perc játékidővel is 18 pontnál járt már, az ő vezetésével lépett meg megint az Olympiakosz (57-52). Nigel Williams-Goss révén megvolt az egyenlítés a Madridnak, de a görögök 4 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt (63-59). Gyakorlatilag végig ellenfele után futott a Real a negyedik negyedben, amikor az utolsó percben az egyébként is zseniálisan játszó Sergio Rodriguez szerzett triplát, Fall kihagyta a túloldalon a dobását, így 78-77-es görög vezetésnél a spanyolok támadhattak az Euroliga-győzelemért. Sergio Llull kapta a labdát, cselezett, cselezett, cselezett, majd egy borzasztóan magas ívű középtávolival 3.1 másodperccel a vége előtt megszerezte a győzelmet csapatának.

Hanga Ádám 11 perc alatt 2 pontot és 3 pattanót jegyzett, de ami ennél sokkal fontosabb, történelmet írt: ő az első magyar kosaras, aki férfi Euroligát nyert.