Légiós körkép: Váradi Benedek ezüst-, Golomán György bronzérmet szerzett Litvániában
12
2023
11:00  |  2023. Június. 12.
Az ACB Ligában három mérkőzést játszottak le az elődöntőkből. A Real Madrid rögtön az első találkozón elvesztette pályaelőnyét a Joventut Badalonával szemben (83-93), utána viszont hazai pályán (90-73) és idegenben (73-83) is győzni tudott, így egyetlen győzelemre került a finálétól. Hanga Ádám az első meccsen 11 pontot, illetve 2-2 lepattanót és gólpasszt jegyzett, a második találkozón 6 pont, 2 lepattanót, valamint 1-1 szerzett labda és blokk került a neve mellé, míg a harmadik mérkőzésen 5 pontig jutott. A negyedik meccset ma este 21 órakor rendezik, Badalonában.

A 7Bet-Lietkabelis egy borzasztóan érdekes párharcot játszott a CBettel. Az első két találkozón az idegenbeli csapat nyert, majd a Lietkabelis másodjára is elvesztette pályaelőnyét (63-82), amit a negyedik meccsen újra visszaszerzett (55-75), az ötödik találkozón pedig behúzta a bronzérmet a sorozat egyetlen hazai sikerével (84-72). Golomán György elsőre 3 lepattanót, 2 szerzett labdát és 1 blokkot rakott a közösbe, a második találkozón 14 pontot, 3 lepattanót, 2 blokkot és 1 szerzett labdát ért el, a harmadik összecsapáson pedig 7 lepattanót, illetve 2-2 gólpasszal és blokkal járult hozzá csapata sikeréhez.

A döntőt is lejátszották Litvániában, és ez sokkal inkább a megszokottaknak megfelelően zajlott. 1-1 után a Zalgiris megnyerte a harmadik meccset otthon (95-80), a Rytas életben maradt saját közönsége előtt (69-68), a mindent eldöntő ötödik ütközetet pedig a Zalgiris megnyerte Kaunasban (97-87), így Rytas ezüstéremmel zárt. Váradi Benedek a harmadik összecsapás során 5 perc alatt 3 pontot és 1 lepattanót tudott hozzátenni, a negyedik és az ötödik mérkőzésen pedig nem került pályára.

A német fináléban Kovács Adriánék 1-1-re állnak két meccs után a ratiopharm Ulmmal szemben - rögtön elsőre elvesztették pályaelőnyüket (73-79), a második mérkőzést viszont simán hozták (104-75).