16
Aug
2023
22:36  |  2023. Augusztus. 16.
A két NBA-ssel, Nurkiccsal és Garzával, valamint a Real Madrid sztárjával, Musával felálló Bosznia-Hercegovina ellen zárta az olimpiai előselejtezőt a magyar férfi kosárlabda válogatott. Továbbjutási esélyei csak akkor lehettek a mieinknek, ha legalább 16 ponttal legyőzik a jóval erősebb ellenfelet. Három perc játék után ettől elég messze kerültünk, Musa és Nurkic vezetésével tíz ponttal megléptek a bosnyákok (3-13).

Cserékkel próbált kicsit frissíteni csapatán a magyar kapitány, ám a lendületbe jövő ellenfelet nem sikerült megállítani. Az első negyed végén már húsz ponttal mentek Nurkicék (16-36). A jelentős fizikai és magassági fölényben lévő bosnyákok szinte foghatatlanok voltak, alig hibáztak, s alig negyedórányi játék után már ötven dobott pont közelében jártak (22-46).

A félidőig pedig tovább nőtt a bosnyák vezetés nagysága, a nagyszünetig 19 pontig jutó Dzanan Musa vezérletével már 28-57 állt a táblán, azaz minden lényeges kérdés eldőlt.

A fordulás után sem lassítottak Nurkicék, továbbra is olyan elánnal védekeztek és támadtak, mintha szoros lenne a mérkőzés. A magyar csapat játéka egy-egy pillanatra tudta csak idézni azt, amit valójában tudnak Vojvodáék, így nem sikerült csökkenteni érdemben a hátrányon (39-73).

A záró negyedben lényegében már semmi nem változott, a bosnyákok a játék minden elemében jobban voltak ezen az estén, így megérdemelten lehetnek ott az előselejtező elődöntőjében, s tovább szőhetik az olimpiai részvételről szőtt álmaikat. A magyar válogatott három vereséggel nem jutott tovább a csoportjából

A magyarokra tétmérkőzés legközelebb majd csak jövő februárban, az Európa-bajnoki selejtezők első fordulójában vár, mégpedig Izlandon.

Magyarország - Bosznia-Hercegovina 78-103 (16-36, 12-21, 24-26, 26-20)

Olimpiai előselejtező
Lengyelország, Gliwice, Arena Gliwice, 764
Játékvezetők: Oskars Lucis (lett), Sergii Zashchuk (ukrán), Ariadna Chueca (spanyol)

Magyarország: Váradi 2, Vojvoda 17/9, Benke 5, Golomán 4, Keller 9/3. Csere: Csátaljay 2, Karahodzsics 2, Pongó 2, Csuti 7/3, Lukács 5, Perl 21, Somogyi 2.

Bosznia-Hercegovina: Atic 8/6, Musa 26/9, Lazic 7/3, Garza 10, Nurkic 12. Csere: Alibegovic 14, Gegic 3, Halilovic 8, Vrabac, Delalic 8/3, Zahiragic 1.