Nagyot küzdött női válogatottunk, de kikapott Spanyolországban
27
2022
19:00  |  2022. November. 27.
A temesvári győzelem után a 2-1-el álló magyar női válogatott a csoportvezető spanyol gárdához látogatott. A két csapat korábban már találkozott a selejtezősorozatban, akkor emlékezetes körülmények között négy ponttal nyert Spanyolország Szekszárdon.

A mérkőzés Goree kosarával indult, aki egy támadólepattanót tett vissza közelről, Kiss Virág passzát pedig Lelik értékesítette középtávolról. Az első hazai kosár Ndour nevéhez fűződött egy fadeaway formájában (2-4). Goree állhatott a vonalra Carrera szabálytalansága után, a Szekszárd játékosa kettőből egyet dobott be. A túloldalon Cazorla dobott egy hármast, majd Kiss Virág iratkozott fel az eredményjelzőre közelről (5-7). Lelik eladott labdáját Casas váltotta két könnyű pontra, Ndour büntetői révén aztán először a mérkőzés folyamán átvették a spanyolok a vezetést. Négy perc volt hátra az első negyedből amikor Studer összeszedte második faultját, így érkezet Ruff-Nagy, Casas pedig nem hibázott a vonalról, újabb labdalopásából könnyű ziccert dobott. A mieink reagáltak, előbb Kiss majd Goree szerzett duplát a festékből, aztán Dombai büntetőjével egy pontra zárkóztunk (13-12). Ndour törte meg a magyar sorozatot, Ruff-Nagy egy sikeres büntetője után Carrera tett fel egy horgot. A negyed Dombai hármasával zárult. 17-16

A második negyed Mérész ziccerével indult, akit Ruff-Nagy talált meg a palánk alatt, a másik oldalon Carrera dolgozott szépen a festékben. Rodríguez teljesen üresen törhetett be, Ruff-Nagy egy pontot a vonalon hagyott. Torrens egy triplával szerette meg első pontjait, majd egy lerohanásból hozzátett még kettőt, Székely Norbert azonnal időt kért (26-19). A játékmegszakítás után Lelik faultját követően Rodríguez növelte egyel a hazai előnyt, Goree kiosztása után Horváth süllyesztette el a második magyar triplát, Wanso Rodríguez viszont könnyedén törte fel a védelmünket. Studer Kiss Virágot találta meg két pontért, nagyszerű spanyol labdajáratás végén Araujo szerezte meg első hármasát, megtette ezt azonban szerencsére Studer is (32-27). Ndour tett fel egy bejátszást, majd egy vendég eladott labdát Casas használt ki. Studer egy bátor betöréssel csökkentette a két csapat közti differenciát hétre, ám csak ideiglenesen köszönhetően Rodríguez kinti dobásának (39-29). A félidő utolsó percében Cazorla növelte pontjai számát háromról ötre, Casas az utolsó öt másodpercben átrobogott a pályán és egy fault után még kettővel megtoldotta a spanyol vezetést. Az első félidőben nagy különbség volt, hogy bár mindkét csapat 11-11 labdát adott el, a hazaiak ezekből 15 pontot szereztek, a mieink hetet. 43-29

A második félidő Dubei szép kosarával vette kezdetét, Casas Carrerát találta meg a palánk alatt üresen. Kiss Virág elsőként 2/2-vel dolgozott büntetőből, Lelik sportszerűtlenje után Casas csak 50%-kal tette ezt. Ndour-Fall Goree faultja mellett is kosarat dobott, valamint a plusz egyet is mellé tette (49-33). Dubei parádés labdával szolgálta ki Goree-t, Ndour dobócsel után ment végig könnyű ziccerig, csak úgy mint Studer. A spanyolok centere továbbra is tarthatatlan volt a festékben, Kiss nagyszerűen verte meg Araujót a hazai palánk alatt. Conde eresztett el két sikeres büntetőt, Kányási maradt üresen kint, ki is használta a spanyol védelem figyelmetlenségét (55-42). Goree agresszívan megkaparintott lepattanó után harcolt ki egy faultot, azonban csak egyik dobását tudta pontra váltani büntetőből, nem úgy mint a hazaiaktól Araujo. Dombai lopta kicsit közelebb csapatunkat, sajnos azonban Conde rögtön egy triplával válaszolt. Az etap legvégén Goree tett két pontot a közösbe, a spanyolok pedig nem tudták pontokkal befejezni az utolsó támadást, így 13 pontos differenciával érkezett a két csapat a negyedik negyedre. 60-47

A záró felvonás nagyszerűen kezdődött a számunkra, Lelik hozta Kiss Virágot kihagyhatatlan helyzetbe, majd Dombai találta meg három pontért Kányásit, így nyolc pontra csökkent a különbség, Miguel Méndez időt is kért (60-52). Ndour használta ki könnyedén a missmatchet Törökkel szemben, Dombai a sarokból vágta be a második tripláját a mérkőzésen. Rodríguez egy dobócsellel játszotta magát tisztára a büntetővonal magasságában és nem is rontotta el a dobását, Cazorla pedig addig cselezett míg üresen nem találta magát a palánkunk alatt (66-55). Lelik horoggal hozta közelebb a magyar csapatot, egy spanyol sportszerűtlen után Kányási egy büntetőt dobott be, Torrens kettő egy sima faultot követően. Studer triplájával megint csak hét volt közte, majd Ndour szerzett kosarat a festékből. Az utolsó három percre így kilenc pontos előnye volt a házigazdáknak, ezt követően megint a a spanyolok ötöse tett hozzá két pontot a vonalról a differenciához (72-61). Casas büntetőivel a mérkőzés eldőlt, a válogatott hatalmasat küzdött, de alul maradt végül Spanyolországban. 77-66

SPANYOLORSZÁG - MAGYARORSZÁG 77-66 (17-16, 26-13, 17-18, 17-19)