08
Aug
2019
21:50  |  2019. Augusztus. 08.
U20-as női válogatottunk a mai napon negyeddöntőt játszott Franciaországgal a csehországi Klatovy-ban rendezett A divíziós Európa-bajnokságon.

A mieink jól kezdtek, Czukor Dalma és Pusztai Petra kosaraival az első negyed első felében szinte végig vezettek, Révész Boróka két büntetőjével 10-6 volt az állás 5 perc játék után. A franciák kiegyenlítettek, amire Czukor két büntetővel válaszolt, az első félidő hátralévő fele azonban rendkívül egyoldalúan alakult. A leginkább Tahane és Trasi vezette Franciaország hengerelt ezután, már az első 10 perc végére 14 pontos előnyt épített ki magának (14-28).

A második felvonás hasonlóan alakult. Az első negyedet triplával záró Pouye gyorsan szerzett még 5 pontot, Gáspár Dávid alakulata pedig nem tudta megállítani a lendületben lévő ellenfelet. Radócz Fanni a 15. perc közepén szerezte az első magyar pontokat a második negyedben (16-37), de a fizikális fölényben lévő franciák végig irányították ezt az etapot, 28 ponttal vezettek a nagyszünetre térve, ezt a 10 percet is 14 ponttal hozták (18-46).

A fordulás után kiegyenlítetté tudtuk tenni a játékot Tenyér Zsófia, Jáhni Zsóia és Király Andrea kosaraival. A franciák 30 pont környékén tartották a különbséget, de nekünk is voltak szép megmozdulásaink, Révész 2+1-es akciója is ezek közé tartozott a 28. perc legelején (27-56). Tóth Orsolya négy büntetőt értékesített a játékrész végén, 31 pont volt a két gárda közötti különbség 10 perccel a vége előtt (31-62).

A záró szakaszban megint egyoldalú volt a találkozó, Gnago vezetésével 12-0-lal nyitott Franciaország, de a győztes kiléte már nem volt kérdés. Dúl Panka szerezte az első magyar pontokat a felvonás során a 38. perc végén, a végeredmény pedig 76-33 lett a franciák javára. A mieink szombaton az 5-8. helyért folytatják, az ellenfél az Olaszországtól vereséget szenvedő Spanyolország lesz.