Magabiztos győzelmet aratott első felkészülési mérkőzésén a női U20-as válogatott
17
2022
15:05  |  2022. Június. 17.

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a soproni U20-as Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott. Cziczás László együttese 81-33-ra múlta felül Szlovákiát.

A két csapat 9-8-ig fej-fej mellett haladt, majd Telegdy Zsófia triplájával kezdte növelni előnyét válogatottunk. 10 perc után 17-12-re vezettek a mieink. A második szakaszt Dombai Réka hárompontosa vezette fel. Nem sokkal később pedig a 10 pontot is átlépte a differencia a felek között. Szlovákia közel hat percen át nem talált be és ez idő alatt 30-12-re szakadtak el a magyar lányok. 33-13-nál már 20 ponttal jártunk előrébb, a félidőben pedig 41-17 állt az eredményjelzőn. Ezt a 10 percet végül 24-5-re nyerték a mieink.

A harmadik negyed elején 43-22-nél még volt egy kisebb felzárkózásuk a szlovákoknak, innen azonban 14-1-es sorozattal 57-23-ra szakadtak el Cziczás László tanítványai. A játékrészt Madár Eszter büntetője zárt, ezzel 64-25-re alakítva az eredményt. A záró szakaszt is Madár Eszter négy pontja indította. A különbség 40 pont felett állandósult a felek között. A találkozó utolsó öt percébe 70-28-ról fordultunk. A folytatásban betalált távolról Rakita Lilia és Telegdy Zsófia is. Összesen kilenc sikeres hárompontost jegyeztek a lányok ezen a délutánon. Magabiztosan tartotta kézben az irányítást válogatottunk és ponterős játékkal aratott 81-33-as sikert a magyar csapat. A végeredményt Rakita Lili duplája alakította ki.

A két gárda szombaton 11 óra 30 perctől ismét összecsap.

MAGYARORSZÁG U20 - SZLOVÁKIA U20 81-33 (17-12, 24-5, 23-8, 17-8)