U20-as női Eb: Negyeddöntős a magyar válogatott
12
2022
20:15  |  2022. Július. 12.

Miután 2-1-es mérlegével csoportmásodikként jutott tovább U20-as női válogatottunk a soproni Európa-bajnokságon, Finnországgal mérkőzött a torna nyolcaddöntőjében Cziczás László alakulata.

Alaposan bekezdtek az északiak a nyitó negyedben, több hárompontosuk is a gyűrűben landolt. Szerencsére a mieink sem maradtak az öltözőben, Dombai és Dúl révén partiban voltunk – előbbi 7, utóbbi 5 pontot szerzett az első 10 percben. A finnek azonban egy utolsó másodperces trojkával 24-19-es előnyhöz jutottak az etap végére, nyolc távoli kísérletükből a negyedik dobást értékesítve – a magyarok kinti mutatója sem volt rossz (3/7), de a kék-fehérek jobban kapták el a rajtot.

A második játékrész elején egy ziccerrel 7 pontra nőtt a vendégek előnye, de Boros, Krasovec és Szerencsés találataival zárkózni tudtunk, majd a vezetést is átvettük, hála ekkorra 12-2-esre „hízó” futásunknak (31-28). Nem hagyta azonban magát a finn válogatott, kosárra kosárral feleltek a negyed hátralévő részében – Telegdy távolijára Seppala válaszolt, de Salamon szép centermunkája után sem sokat váratott magára az egyenlítés. Végül Boros büntetői jelentették a félidei különbséget, abszolút kiegyenlített játékot láthatott a soproni publikum (46-44). Kiemelendő volt a 6/12-es északi triplázás, a játék többi elemében alig volt differencia a felek között. Dombai 11, Boros pedig 9 pontot jegyzett a nagyszünetig.

A fordulás után zónavédekezéssel is próbálkoztak a finnek, bár igyekeztünk ellépni tőlük, de Aarnio és Sandvik hármasa is beakadt. 55-52 után végre sikerült lélegzethez jutnunk, Krasovec kosarával 60-52-re tudtunk ellépni – a negyed végén 65-58-at mutatott az eredményjelző. A nagy kedvvel játszó Dombai már 15 egységnél tartott, Boros mellé Krasovec zárkózott fel 10 pontra.

A záró felvonásban 67-63-nál ijesztgettek a finnek, de Dombai duplája, majd két precíz büntetője révén sikerült visszavernünk a rohamot. 71-63-nál Seppala szórt triplát, de rögtön érkezett a válasz egy Madár-dupla képében. 6 perc volt már csak hátra, Dombai pedig ekkor látta elérkezettnek az időt, hogy feltegye az i-re a pontot: egy duplával, majd egy hárompontossal 79-66-ra növelte a magyar előnyt, itt bizony már a finn időkérés sem segíthetett. Szoros, kiegyenlített első félidőt követően jobban bírta mind idegekkel, mind erővel a második húsz percet a magyar csapat, így végül megérdemelt 10 pontos sikert aratott – Cziczás László együttese ezzel negyeddöntős a kontinensviadalon, a 20:15-kor kezdődő Spanyolország-Írország mérkőzés győztese lesz a mieink ellenfele a holnapi találkozón.

Magyarország U20 – Finnország U20 84-74 (19-17, 24-20, 9-23, 12-20)