U20-as női Eb: Nem jött össze a bravúr Spanyolország ellen
13
2022
19:45  |  2022. Július. 13.

Finnország nyolcaddöntős legyőzése után Spanyolország várt női U20-as válogatottunkra a soproni Európa-bajnokságon.

A spanyolok kezdték jobban a mérkőzést, több jó centerezést bemutatva 18-12-re, majd 20-13-ra is vezettek – a mieink 13 pontját két játékos, Boros Júlia (9) és Madár Eszter (4) jegyezte az első percekben. Végül sikerült közelebb zárkózni az ellenfélhez, 18-22-vel ért véget a nyitó tíz perc.

Bár lepattanózásban jól álltunk, a piros-sárgák gyűrű környéki védekezése jól muzsikált, 55-1-re vezettek a kiosztott blokkokat tekintve. Ennek ellenére a nagy kedvvel játszó Boros duplájával utolértük őket 22-22-nél, de gyorsan jött is a válasz egy 5-0-s futással. Dembele hármasával 34-26-ra növelték előnyüket a hispánok, de innen is vissza tudtunk kapaszkodni, ezúttal mi „szaladtunk” egy 10-2-t (36-36). Dombai első mezőnykosara a legjobbkor érkezett, a félidő utolsó másodpercében, egy floater formájában – ezzel minimális előnnyel mehettünk nagyszünetre (38-36). A lepattanócsatát tekintve továbbra is jól álltunk (24-15, 9 támadó), illetve jóval többször állhattunk a büntetővonalra, és értékesítettük is kísérleteink nagy részét (12/15 ill. 3/4).

A harmadik játékrész első fele javarész kiegyenlített játékot hozott, 38-41 után fordítottunk 42-41-re. Ekkor azonban a spanyolok tudtak újítani, és egy gyors 8-0-s etappal magukhoz ragadták a kezdeményezést – bár Krasovec balziccere utat talált a gyűrűbe, de inkább az ellenfél találgatott be (46-54). Lamana nehéz visszalépős tempója szerencsére csak kettő pontot ért, de ezzel együtt is tíz fölé növelte előnyét Spanyolország az etap végére (48-59).

A záró felvonásra erősen rányomta bélyegét a nagy tét. Három perc alatt csak két pontot tudtunk faragni hátrányunkból, egy eladott labdát követően pedig ziccerrel büntettek a hispánok (50-63). Vészesen fogyott az idő, a dobások pedig rendre célt tévesztettek, 53-68-cal fordultunk az utolsó percekre. Végül sajnos nem sikerült lőtávolon belülre kerülnünk, higgadt játékkal őrizték a harmadik játékrészben megszerzett fórjukat a spanyolok. Cziczás László együttese így az 5-8. helyért folytathatja a tornán, pénteken 15:45-ös kezdettel Szerbia lesz az ellenfél.

Magyarország U20 - Spanyolország U20 56-70 (18-22, 20-14, 10-23, 8-11)