U20-as női Eb: Az ötödik helyet szerezte meg a magyar válogatott
16
2022
15:00  |  2022. Július. 16.

Tegnapi, Szerbia elleni győzelmét követően az 5. helyért játszhatott Portugália ellen U20-as női válogatottunk a soproni kontinensviadalon.

Jobban kezdték a derbit a magyar lányok, 13-7-es vezetésünknél időt kellett kérnie a portugál mesternek – 4 eladott labdánál jártak már ekkor a luzitánok, és mezőnyből is csak 3/11-gyel céloztak. Nem sikerült azonban rendezni soraikat, hiszen a pauzát követően újfent javarészt hazai kosaraknak tapsolhattak a nézők – 10-1-es futással zártuk az etapot, így 23-8-ra vezettünk 10 perc után.

A második felvonást két gyors triplával kezdte Portugália, jött is az időkérés Cziczás Lászlótól, ami – szemben kollégája „fejmosásával” – hatott. Egy 10-0-s rohammal 33-14-re növelte előnyét csapatunk, majd 36-16-nál már 20 egységgel tartottunk előrébb, félidőben pedig 43-21-et mutatott az eredményjelző. Sikerült 21% alatt tartani mezőnyből a portugálokat, kisebb érdekességképpen 17 duplakísérlet mellett ugyanennyiszer próbálkoztak a hárompontosvonalon túlról is – nem sok sikerrel (3 dupla és 4 tripla talált be). A 16-2-es gólpasszarány is azt jelezte, jó úton járnak a mieink. Dombai Réka 12, Madár Eszter pedig 10 ponttal húzta a csapatot.

A harmadik negyedben sok változást nem jegyezhettünk fel a játék képében, néha beakadt egy-egy portugál hárompontos, de a magabiztos magyar vezetést nem fenyegette veszély. Növelni ugyan nem sikerült azt, de így is higgadtan fordulhattak lányaink az utolsó játékrészre (37-58).

Itt már az addig kevesebbet játszók is bőven kaptak lehetőséget, tartották, sőt valamelyest növelték is a differenciát a felek között. A vége 75-50-es megérdemelt magyar siker lett, amellyel a hölgyek az Európa-bajnokság ötödik helyén végeztek.

Portugália U20 - Magyarország U20 50-75 (8-23, 13-20, 16-15, 13-17)