U20-as női Eb: Nagyon magabiztos győzelem a nyitányon
29
2023
19:13  |  2023. Július. 29.
Az U20-as női Európa-bajnokság nyitó napján a magyar válogatott 72-34-re legyőzte Litvániát. - írja a wbasket.hu.

Miklós Melinda és Sitku Zsuzsi találataival rögtön az első percekben lépéselőnybe került válogatottunk. Holcz Rebeka két triplájával pedig három perc után már 10-3-ra mentünk. Nem sokat kellett várni és az első szakasz felénél 16-5-nél már a 10 pontot is átlépte a differencia. Gyorsan növelte előnyét válogatottunk, amikor Telegdy Zsófia triplája is célt ér, már az ötödik sikeres magyar hárompontost jegyezhettük fel. A negyed végén Strausz Edina és Laczkó Sára villant meg, így 10 perc után 27-7-re mentünk. Válogatottunk 15-ből 9-et értékesített mezőnyből és 11-4-re vezettünk a lepattanókat tekintve. A második negyed elején Miklós Melinda, Horváth Dóra és Katona Boglárka 9-0-s futást vezényelt, amivel 36-7-nél megerősítettük az eddig is igen egyértelmű fölényünket.

A második negyed közepén némileg megtorpant támadásban válogatottunk. Közel három percig nem szereztünk mezőnykosarat. Ez idő alatt 38-15-re szépített Litvánia, de érdemben nem tudták szorossá tenni a találkozót. A folytatásban betalált Telegdy Zsófia, Laczkó Sára pedig triplát értékesített, így a nagyszünetben 43-17-re mentünk. A nagyszünetben a mieinknél a 8 pontos Holcz Rebeka volt a legeredményesebb, de összesen nyolc pontszerzővel és 50%-os mezőnymutatóval rendelkezett válogatottunk. A harmadik negyedben közel két percet kellett várni az első találatra. Ez a magyar válogatotthoz fűződött, egészen pontosan Sitku Zsuzsi értékesített egy triplát. A különbség 28-30 pont környékén látszott beállni.

A harmadik negyed végjátékához közelítve Horváth Dóra két remek dupláját jegyezhettük fel, majd Katona Boglárka és Laczkó Sára vette át a főszerepet labdaszerzésekkel és szerzett pontokkal. Végül a harmadik etapot is megnyertük 15-9-re. A záró szakaszban a nagy előny birtokában nem forgott veszélyben a győzelem, de a koncentráció egy pillanatig nem lankadhatott, erre Tursics Krisztián szövetségi kapitány is többször felhívta tanítványai figyelmét. Sajnos az utolsó hat percbe fordulva a litvánok egyik meghatározó játékosa, Urte Cizauskaite súlyos sérülést szenvedett. Hosszú percekig állt a játék. Miután folytatódott a küzdelem, 62-32-re szépítettek a hazaiak. Innen azonban az utolsó négy percet 10-2-re hozta válogatottunk. Ezt a futást Oláh Fruzsina triplája vezette fel, de betalált távolról Milkovics Réka is. A 72-34-es végeredményt pedig Katona Boglárka alakította ki.