U20-as női Eb: Legyőztük a lengyeleket, a 9. helyért játszunk holnap
05
2023
19:53  |  2023. Augusztus. 05.
A litvániai U20-as Európa-bajnokság szombati játéknapján a magyar válogatott 73-60-ra legyőzte Lengyelországot. Ezzel eldőlt, hogy a mieink a 9. helyért játszhatnak a záró napon. Riválisunk az esti Finnország – Montenegró párharc győztese lesz. - írja a wbasket.hu.

A mérkőzést Sitku Zsuzsi büntetői vezették fel. Ezt követően azonban egy triplával még rövid időre átvette a vezetést Lengyelország. Innentől sokáig nem alakult ki nagy különbség a felek között. Az utolsó két perchez közelítve 10-8-ra mentünk. Miklós Melinda duplájával és Holcz Rebeka büntetőivel vett új lendületet válogatottunk. Egészen pontosan 10-2-vel zárták a mieink az első szakaszt és így 20-10-re vezettünk. A 14 mezőnykísérletéből 6-ot értékesített a magyar csapat és a 6 pontos Miklós Melinda volt a legeredményesebb. A második szakasz elején közel két percig nem talált be a magyar válogatott, de ez idő alatt a lengyelek is mindössze 20-13-ra szépítettek.

Katona Boglárka büntetői törték meg a kosárcsendünket, de az első magyar mezőnykosárra egészen a negyedik perc végéig kellett várni. Ekkor Sitku Zsuzsi talált be. Addigra túl voltunk egy időkérésen és a lengyelek egészen 22-18-ra zárkóztak fel. A második negyed közepén végül Dúl Terka triplájával és Holcz Rebeka remek megoldásaival –  a szekszárdi nevelésű játékos egymaga 6 pontot szerzett – vett új lendületet válogatottunk. 32-21-nél ismét átlépte a 10 pontot a differencia. A hajrában egy-egy eladott labdát megbüntettek a lengyelek, de felzárkózási kísérleteikre rendre sikerült válaszolni. Ismét Holcz Rebeka volt a főszereplő. Összesen 9 pontot szerzett a második negyedben. Bár az első 20 percet lengyel tripla zárta, de így is 36-30-ra mentünk. A harmadik etap elején villámrajtot vettek a lengyelek és három perc alatt 9-2-es futással 39-38-ra fordítottak. Időt kért Tursics Krisztián, de még egy duplával folytatta nagy futását Lengyelország. 41-38 után Miklós Melinda és Laczkó Sára révén egyenlítettünk, majd Sitku Zsuzsi és Dúl Terak tripláival a vezetést is átvettük.

A két hárompontos érezhető fordulatot hozott a meccs ritmusában. Megtorpantak a lengyelek, így Lazckó Sára hármasa is célt ért, 50-43-nál már minden tekintetben a mieink voltak fölényben. Óriási hullámzás jellemezte a találkozót. Innen 50-49-re feljött riválisuk, de Laczkó Sára újabb triplája zárta a negyedet és ezzel 53-49-re vezettünk az utolsó 10 percbe fordulva. A záró szakaszt Dúl Terka triplája vezette fel, majd Laczkó Sára is betalált. A különbség 5-7 pont között látszott beállni. Amikor közelebb kerültek volna a lengyelek, mindig érkezett egy magyar villanás. Miklós Melinda, Sitku Zsuzsi és Holcz Rebeka is betalált. Éppen Holcz duplájával 67-56-nál lépte át a 10 pontot az előnyünk. Időt kértek lengyelek, de Sitku Zsuzsi újabb 4 pontja 71-56-ra alakította az eredményt. Még három perc volt hátra és a rendkívül küzdős találkozón egy pillanatra nem lankadhatott a figyelem. Ez nem is történt meg. Nem engedtük már 10 pont alá Lengyelországot. Végül 73-60-ra nyertek a magyar lányok.

LENGYELORSZÁG - MAGYARORSZÁG 60-73 (10-20, 20-16, 19-17, 11-20)