Sep
2024
07:33  |  2024. Szeptember. 19.
Valós esélyeket teremtett magának a Szekszárd az Euroliga selejtezőn

Az Euroliga selejtező párharc első mérkőzésén a TARR KSC Szekszárd 67-66-os vereséget szenvedett a Zabiny Brno otthonában. Az oda-visszavágós párharcban a KSC valós esélyeket teremtett magának a jövő heti hazai folytatás előtt.

Steph Kostowicz és Marena Whittle dobópárbaja jellemezte az első perceket. Bár messze nem volt telt ház, de kiváló hangulat uralkodott a brnói Starez Arena Vodova falai között. Szerencsére ez nem fogta meg a szekszárdiakat. A cseheknek 14-7-nél akadt egy megugrásuk, de időkérés után rendezte sorait a KSC. Theodoreán Alexandra törte meg a kosárcsendet, majd Sara Bejedi büntetői következtek. A negyed végén a finn irányító triplából is betalált, amivel 16-15-re a mieink vezettek. A második etap ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Egy szekszárdi triplával! Ez Marena Whittle nevéhez fűződött. A folytatásban 6-0-val 21-19-re fordítottak a hazaiak, de amikor Whittle újabb hármasa célt ért, 24-21-nél ismét a mieink vezettek. A megszerzett pár pontos előnyét pedig jó játékkal menedzselte a Szekszárd.

Azzal, hogy a hazaiak a festékben nem tudtak fölénybe kerülni – a félidőben 24-20-re vezetett a lepattanókban a KSC – és sikerült a távoli dobásaikat is limitálni, összességében kézben tartotta a meccset a Szekszárd. A félidő utolsó három percébe érkezve Precious Johnson büntetői után 30-26-ra ment a a magyar bajnoki bronzérmes. A folytatásban Nikolina Knezevic és Nikola Dudasova révén 31-30-nál rövid időre fordított a Brno. Kathryn Westbeld és Boros Julcsi azonban gondoskodott arról, hogy a félidőben a magyar csapatnál legyen az előny. A nagyszünetben 34-31 állt az eredményjelzőn és a 11 pontos Marena Whittle volt a legeredményesebb. Az ausztrál 3×3-as klasszis a harmadik etap elején még öt pontot tett ehhez hozzá. Amikor az újabb triplája célt ért, 39-32-re ment a KSC. Whittle mellé Boros Julcsi lépett fel támadásban, így nem forgott veszélyben a vezetés ezen a rendkívül fizikális csatán.

A harmadik negyed hajrájáig tartotta előnyét a Szekszárd. A hazaiak 45-45-nél egyenlítettek. Erre Marena Whittle azonnal felelt. Steph Kostowicz azonban a cseheket juttatta minimális előnyhöz az utolsó 10 perc előtt. A záró szakasznak 48-47-ről futottak neki a csapatok. Egy triplával indított a Brno, de válaszul Kathryn Westbeld keze sem remegett meg. Ő ráadásul kétszer is betalált távolról. A mérkőzés legkritikusabb pillanata 53-53 után jött el. Két perc alatt 6-0-val 59-53-ra ugrott meg a Brno. Magyar Bianka idő kért, majd jött Boros Julcsi két triplája és teljesen nyílt lett a mérkőzés. Sőt, mivel oda-visszavágós kuparendszerű párharcról van szó, azt is kijelenthettük, hogy innentől az utolsó öt percben olyan nagyon rossz dolog nem történhetett a Szekszárddal. Nem is történt. A Westbeld-Whittle duó révén a vezetést is magukhoz ragadták a mieink. 66-65 után az utolsó percben két büntetővel ugyan behúzta a meccset a Brno, de a 67-66-os vereség is több, mint előremutató.

Folytatás jövő héten szerdán Szekszárdon!

Zabiny Brno - TARR KSC Szekszárd 67-66 (15-16, 16-18, 17-13, 19-19)

EuroLeague Women 2024-25
Starez Arena Vodova, Brno, Csehország (CZE)

Zabiny Brno: Zaplatova 9/3, Hamzova 10, Kostowicz 12, Cunane 9, Sklenarova 2. Csere: Zeithammerova 5/3, Dudasova 3, Knezevic 10/6.

TARR KSC Szekszárd: Horváth 3, Bernáth 2, Mányoky, Whittle 22/12, Westbeld 18/6. Csere: Theodoreán 2, Bejedi 5/3, Boros 12/6, Johnson 2, Holcz.

Jelentős hátrányba került a TFSE-MTK az Európa Kupa selejtezőjének első meccsén

A TFSE-MTK hazai pályán szenvedett 57-90 arányú vereséget a francia UFAB49 csapata ellen az Európa Kupa selejtező első mérkőzésén. A visszavágót jövő hét szerdán Franciaországban rendezik.

TFSE támadással indult a mérkőzés, azonban az első két kosarat az UFAB49 gárdája szerezte (0-4). Jól védekezett a hazai csapat, de egyelőre az első TFSE pont még váratott magára. Dúl Panka harcolt ki büntetőket, így a TF is feliratkozott az eredménytáblára (2-6). Már nem először maradtunk le védekezésben, és a TFSE pontatlanságait jól használta ki a francia csapat, könnyed ziccerekkel növelték az előnyüket (2-10). Hegedűs Péternek 2-12-es állásnál kellett időt kérnie. Az eligazítás után kihagyott helyzetek váltották egymást egészen addig, amíg Szabó Fanni szemfüles labdaszerzését Burján Laura nem váltotta kosárra (4-12). Burján nagyon jól szállt be a kispadról, egy triplával tovább csökkentette a TFSE a hátrányát (7-13). Összeszedte az ötödik csapathibáját is a hazai gárda, így már hatodszor állhatott a vonalra francia játékos. Dúl és Burján pontjaival 12-21 lett az eredmény, de Dornstauder és Ngo Ndjock tett arról, hogy ismét 10 pont fölé kússzon a differencia (12-25).

Mendez tempójára Szabó tudott büntetőkkel válaszolni, majd egy szép összjáték végén Manis volt eredményes (16-27). Hibák akadtak mind a két oldalon, de továbbra is a francia gárda volt pontosabb, 56%-al dobták a közeliket, míg a TFSE csak 25%-al. Keményebb védekezésre váltott az Angers, ami miatt egy jó ritmust kaptak el támadásban és 19-37-re nőtt a vendégek előnye. Aurélie Bonnan egy rossz francia támadás után hívta magához tanítványait. Hazai oldalon minden kipattogott a gyűrűből, nem volt szerencséje a TFSE játékosainak. Ngo Ndjock hárompontosával elérte a a 20 pontot a differencia, és a félidőben 22-42-es eredménynél mehettek pihenőre a csapatok.

Alston triplája nyitotta meg a második félidőt (22-45), majd több hiba után Burján volt eredményes (24-47). Dursus és Adams kosaraival tovább nőtt a különbség, és egy ártalmatlan szituációban Burján Laurát sérülés miatt elveszítette a TFSE (25-54). A hazai gárdát az akaratuk miatt lehet dicsérni, hiszen védekezésben már 14 eladott labdára kényszerítették ellenfelüket és emellett 12 labdát szereztek. Manis és Dúl állt a TFSE élére, Dúl egy sportszerűtlen hiba után állhatott a vonalra, amivel 29-57-re módosult az állás. Szabó Fanni a rossz triplasorozatát törte meg a TFSE-nek, a csapat második hárompontosát szerezte (32-59). Tóth Franka 2+1-es ziccere zárta a 30. percet, 36-63.

A negyedik etap elején sűrű kosárváltásokat láthattunk, Gábor és Király is megszerezte az első pontjait (43-68). A franciák jól büntetőztek, és agresszív támadásuknak köszönhetően 7-0-s futással 43-75-re vezettek. A játék intenzitása továbbra sem csökkent és sok ütközéssel, harcos 1-1 szituációkkal folytatódott a játék (43-77). A TFSE figyelmetlenségéből adódó hibáit sorra büntette az Angers, 43-81-nél hazai időkérés szakította meg a játékot. Először Manis, majd Gábor Lili villant meg, nagyot harcolt a hazai gárda (49-83). Dursus triplájára Dúl Pankától érkezett a válasz (52-88). Kókai is egy távolival szállt be a padról, élvezhető utolsó percek zárták a meccset (55-90). A mérkőzés 57-90-es végeredménnyel zárult, a francia UFAB49 megérdemelten aratott győzelmet. A csapatok jövő hét szerdán Franciaországban zárják a selejtező párharcát.

TFSE-MTK - UFAB49 57-90 (12-25, 10-17, 14-21, 21-27)