Férfi NB I: Nem tudott élni elsõ meccslabdájával a Körmend
09
May
2019
Férfi NB I: Nem tudott élni elsõ meccslabdájával a Körmend
20:20  |  2019. Május. 09.
##IMG12965## Csirics vezérletével egy perc alatt 7-0-val kezdett a Pécs. Aztán egy pillanatra megtorpantak a baranyaiak, Hammonds szerzett gyorsan négy pontot. Csirics és Pongó hármasával 13-4-nél idõt kért a 38. születésnapját éppen ma ünneplõ Matthias Zollner. Csirics nem tudott hibázni (1/1 dupla és 3/3 tripla), 16-6 állt a táblán. Támadásban összeszedték magukat a vasiak, de a védekezésük továbbra is pocsék volt, az elsõ negyed után 32-21 volt az állás.

Pongó is extra volt, négybõl négy triplánál járt, fantasztikusan dobott, igaz sokszor senki sem zavarta õt ebben. Delas szólt hozzá elõször körmendi oldalról, de Bíró is hármast szerzett. Demeter 2+1-es akciójával, a tizennegyedik percben már tizenhattal vezetett a Vasút (41-25). 43-27-nél megint idõt kért Zollner. Budimir faulttal együtt szerzett kosarat, egy híján húsz közte. Visszajött tizenötre a Körmend, ekkor Csirke hívta magához övéit. Pillanatok alatt megrázták magukat Taylorék, a szünetre épp az amerikai középtávolijával mentek pihenõre a csapatok (56-39).

Bradford közelijével folytatódott a mérkõzés. Taylor kisvártatva egy hármassal válaszolt, Budimir pedig egy lerohanás után visszatornázta húszra a különbséget (61-41). Csirics negyedik hármasa után robbant a csarnok, szárnyalt a PVSK, nem tehetett mást, ismét idõt kért Zollner. Hiába, Csirics bevágta az ötödik távoliját is, Pongó sem akart lemaradni, neki is az ötödik hármasa volt (72-44). Zárkózott a Körmend, de így is tetemes volt a különbség. Az utolsó percben benézett húsz alá a vendég együttes, 79-60-ról indult a záró felvonás.

Thames két hármasa után azonnal idõt kért Csirke, hiszen tizenháromra olvadt a differencia. Sikerült idõben rendeznie a sorokat, visszavert minden felzárkózási kísérletet a hazai gárda. Price a harmincötödik percben kipontozódott, a hátralévõ idõt okosan hozta le a PVSK, amely ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert. A Körmend tehát az elsõ meccslabdájával nem tudott élni (egy gyõzelemmel matematikailag is bebiztosíthatta volna elsõ helyét a felsõházban), a baranyaiak viszont könnyen lehet, hogy ki-ki mérkõzést játszanak majd Jászberényben a záró fordulóban - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia - Egis Körmend 98-85 (32-21, 24-18, 23-21, 19-25)

Felsõházi középszakasz, 8. forduló
Pécs, Lauber Dezsõ Sportcsarnok, 1600 nézõ
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Goda L. (Hartyáni Zs.)

PVSK: Pongó 23/21, Taylor 23/3, Csirics 21/15, Budimir 12, Horti 6. Csere: Wright -, Demeter 8/3, Bíró 3/3, Olasz -, Berkics -, Dragasevic 2.

Körmend: Thames 23/9, Bradford 11, Price 11/9, Hammonds 11/3, Delas 7/3. Csere: Ferencz 15/15, Csorvási 7, Takács -.