Senior vb: Nem a mi napunk volt
05
Jul
2025
Senior vb: Nem a mi napunk volt
07:43  |  2025. Július. 05.
A csütörtöki remek sikerek után pénteken mindhárom magyar csapat alulmaradt Svájcban, a FIMBA senior világbajnokságon. A női 65+-os elődöntőben látszott, hogy a Turbó Csigák csapatának szinte az összes erejét felemésztette az előző napon az amerikaiak legyőzése - az ecuadoriak, a csoportmérkőzéshez hasonlóan ezúttal is biztosan nyertek. 50+-os férfi csapatunk szinte végig üldözte, és bár hősiesen harcolt, nem tudta utolérni szerb ellenfelét. Az 55+-os Retro fordulatos, izgalmas összecsapáson maradt alul 2 ponttal argentin ellenfelével szemben.
 
 
 
Női 65+, elődöntő
 
Ecuador - Turbó Csigák 49-21 (13-5, 12-5, 16-4, 8-7)
 
Turbó Csigák: Lámala, Szűcs M., dr. Tarkovács 5, dr. Reigl, Kiss L. 8. Cs.: Bogdán 2, Hegyi 4, Hörömpő 2, Koncsag, Winter.
 
Az előző napi roppant fárasztó, de bravúrral megnyert negyeddöntő után az elődöntőre "elfogyott" a Turbó Csigák csapata. Az első három negyedben egyértelműen a hölgyeinket a nyitó fordulóban már legyőző ecuadori együttes akarata érvényesült. A magyar együttes vasárnap Lettország csapata ellen játszik a bronzéremért.
 
 
 
Férfi 55+
 
Szerbia - Magyarország 65-60 (17-12, 12-19, 18-12, 17-17)
 
Magyarország: KOZMA 14/9, Garai 5, Tóth Á. 5/3, Buzás 1, FEKETE CS. 9. Cs.: HENSCH 15, Várszegi 11, Mogyoródi, Marossy, Duday.
 
7-0-s repülőrajtot vettek a szerbek, akiknek kiemelkedő játékosára nagyon figyeltek honfitársaink. Garai Zsolt megszerezte az első magyar pontokat, s ezt követően Kozma Tamás triplájával és Fekete Csaba kosarával villámgyorsan ledolgozták hátrányukat honfitársaink, ám erre megint jött egy 7-0-s szerb roham. A szakasz végén 5 pontos hátrányban voltak Kozmáék. A második etap elején 8 pontra nőtt az ellenfél előnye, ám elsősorban Fekete, valamint Hensch Norbert révén egy 10-1-et "repesztve" fordított 55+-os csapatunk. Újra szerb percek következtek, ám Tóth Ádám triplája a félidő hajrájában egy 6-0-s magyar rohamot indított útjára, 2 pontos előnnyel vonult pihenőre együttesünk.
 
A második félidő első felét 11-3-ra nyerve 6 ponttal elléptek a szerbek. Kozma újabb triplájával próbált csatlakozást találni a magyar legénység, amely Várszegi Zoltán találataival egyetlen pontra csökkentette hátrányát. 4 pontos szerb vezetésről indult a záró szakasz, amelynek elején Hensch büntetőkkel felezte 55+-os csapatunk hátrányát. A szakasz derekán egy 8-1-gyel 8 ponttal ellépett az ellenfél. Bár honfitársaink Kozma és Hensch vezetésével mindent megpróbáltak, de végül 5 pontos szerb siker született. Bár a szerbek sztárját, bizonyos Djordje Atlagicsot átlagos teljesítményre "kárhoztatva" 11 ponton tartotta a magyar védelem, viszont jó csapatmunkával ellenfelünk a mieink fölé kerekedett. A vereségben szerepe volt 55+-os csapatunk nem túl acélos, kerek 50%-os (14/28) büntetőzésének is.
 
 
 
Férfi 55+
 
Magyarország Retro - Argentína A 63-65 (14-16, 12-13, 23-20, 14-6)
 
Retro: Szabó B., Varga K., Kiss M. 7/3, FEJES 12/6, VÁMOSI 17. Cs.: MÉSZÁROS N. 17/15, Cserneczky 6, Bozóki 2, Marton, Szánki.
 
Egy jó argentin büntetőre Fejes János révén triplával felelt Retro alakulatunk. Az ő újabb, továbbá Mészáros Nándor negyed hajrájában dobott hármasának köszönhetően a nyitó etap nagy részében vezettek honfitársaink. A 8. és a 13. perc között "megállt" támadásban a társulat, a dél-amerikaiak egy 15-2-vel nemcsak fordítottak, el is húztak. A negyed derekán Kiss Miklós triplájával, majd büntetőivel feljött a magyar együttes, szünetben 3 ponttal vezettek az argentinok.
 
A második félidő Mészáros N. két triplájával indult, s újra a Retro került előnybe. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a magyar együttes Mészáros mellett Vámosi Lóránd révén tartotta a lépést ellenfelével. A záró negyednek döntetlen állásról vágtak neki a felek. Ez 5 argentin ponttal kezdődött, sőt a szakasz derekán 7 pontra nőtt a hátrány. Remek, egységes csapatmunkával, egy 8-0-lal, a végén Vámosi kosarával fordított a Retro. Az izgalmas végjátékban azonban az argentinok voltak nyugodtabbak, pontosabbak, így 2 ponttal megnyerték a találkozót. Sajnos a büntetők értékesítésével a Retro is hadilábon állt, ez az alakulat, az 50+-os gárdához hasonlóan 50%-is "találatai aránnyal" célzott a vonalról (9/18), és pár "otthagyott pont" bizony jól jött volna egy bravúrhoz.